JPMorgan, Kurumsallar için Euroyu Blockchain'e Taşıyor • Coinkolik
Yükleniyor...

JPMorgan, Kurumsallar için Euroyu Blockchain’e Taşıyor

JPMorgan, JPM Coin kullanan kurumsal müşterilerine euro cinsinden ödeme imkanı sundu.

JPMorgan banka

JPMorgan, JPM Coin kullanan kurumsal müşterilerine euro cinsinden ödeme imkanı sundu.

Bankacılık devi JPMorgan, blockchain teknolojisini geleneksel finansa entegre etmek için çalışmalarını sürdürüyor. JPMorgan, blockchain ve bankacılık çalışmaları kapsamında yeni bir hamlede bulundu. Kurumsal müşterilerine euro cinsinden ödeme imkanı sunan bankacılık devi, bunun için JPM Coin kullanım şartını öne sürüyor.

JPMorgan, Kurumsal Müşterilerine Yönelik Hamle Yaptı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Küresel bankacılık devi JPMorgan, JPM Coin kullanan kurumsal müşterilerine euro yönünden ödeme kolaylığı sundu. Yeni sistemini tanıtan banka, geleneksel kuruluşları blockchain’e taşımayı hedefliyor.

Blockchain girişimlerine odaklanan JPMorgan, JPM Coin ile uygulamaları genişletiyor. JPM Coin, bankacılık devinin ödeme hizmetlerinde ufak bir parça olarak öne çıkıyor. Banka, JPM Coin ve blockchain girişimlerini tanıttıktan bu yana 300 milyar dolarlık işleme ev sahipliği yaptı. Ancak banka, toplamda 10 trilyon dolarlık işlem gerçekleştiriyor.

JPMorgan’ın Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’dan sorumlu Coin Sistemleri Başkanı Başak Toprak, bankanın 2019 yılında başlattığı JPM Coin’in iki gün önce euro işlemleriyle canlı yayına geçtiğini aktardı.

Ayrıca Toprak, kurumsal müşterilerinden olan Siemens AG’ın platformdaki ilk euro cinsinden ödemeyi gerçekleştirdiğinin altını çizdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x