Yükleniyor...

Siber Güvenlik Uzmanı: Suçluların Güvenli Para Alışverişinde Ana Aktör Bitcoin (BTC)

Herzog Strategic'te Siber Güvenlik Danışmanlığı Başkanı olarak görev yapan Menny Barzillay, Bitcoin'in (BTC) suçluların güvenli para alışverişinde ana aktör olduğunu öne sürdü.

Bitcoin Suçlusu

Herzog Strategic’te Siber Güvenlik Danışmanlığı Başkanı olarak görev yapan Menny Barzillay, Bitcoin’in (BTC) suçluların güvenli para alışverişinde ana aktör olduğunu öne sürdü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tel Aviv Üniversitesi’nde gerçekleştirilen ve birçok uzmanın katıldığı etkinlikte konuşan Barzillay, en büyük kripto para biriminin internetin kötü aktörleri arasında nakit akışı sağladığı için tehlikeli olduğunu söyledi. Siber güvenlik uzmanı yaptığı açıklamada, Bitcoin’in aslında internet üzerinden gönderilebilen nakit para gibi olduğunu, bundan dolayı suçu teşvik ettiğini belirtti.

Barzillay’a göre, Bitcoin’in özellikle yasa dışı faaliyetler yürütenler tarafından sevilmesinin en büyük sebebi güvenli bir şekilde para kazandıklarını düşünmelerinden kaynaklanıyor. Bu konuda görüşlerini paylaşan Messari’nin kurucusu Ryan Selkis ise yaptığı açıklama ile Barzillay’a karşı çıktı. Selkis, popüler inanışın aksine, Bitcoin ile yapılan işlemlerin hepsi bir deftere kaydediliyor ve bu sebeple karanlık ağda Bitcoin ile ödeme yapmak berbat bir fikirden öteye geçemez.

Birçok kullanıcı Bitcoin’i hem ticaret hem de yatırım aracı olarak görüyor ve her ne kadar son yıllarda bu popülaritesini kaybediyor olsa da en büyük kripto paranın karanlık ağda kullanım oranı hala yüksek. Son açıklanan verilere göre, suçlular, internetin karanlık dünyası olarak adlandırlan Darknet’te 2019 yılında 1 milyar dolardan fazla para harcadı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x