Yükleniyor...

Silvergate, SEN Hizmetini Sonlandırıyor

Kripto bankası Silvergate, risklere dayalı bir karar neticesinde, Silvergate Exchange Network'ü (SEN) askıya almaya karar verdi.

silvergate

Kripto bankası Silvergate, risklere dayalı bir karar neticesinde, Silvergate Exchange Network’ü (SEN) askıya almaya karar verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Mali durumları nedeniyle diken üstünde olan Silvergate, mali raporlarını erteletme isteğiyle olayların fitilini ateşlemişti. Coinbase, Silvergate ile çalışmayı sonlandırarak durumların ciddiyetini ortaya çıkardı.

Zorlu bir dönemden geçen kripto bankası Silvergate, borsaların tek tek kullanmayı bıraktığı Silvergate Exchange Network‘ü kapatmaya karar verdi. Silvergate’in bu SEN hamlesi, kripto para piyasasını da etkilemeye devam ediyor.

Silvergate, Silvergate Exchange Network ile Vedalaştı

Son günlerde kripto gündeminin bir numaralı ismi olan Silvergate, yaşadığı sorunlar ve yarattığı korku ortamıyla ön plana çıkıyor.

Mali raporlarını açıklamaktan kaçınan Silvergate’in, Moody’s tarafından kredi notu düşürülmüştü. Moody’s, kripto bankasına yönelik, “yetersiz sermaye” ve “yönetişim eksikleri” tabiriyle yeni kredi notlarını paylaştı.

Coinbase ve beraberindeki diğer borsaların, Silvergate’in içerisinde bulunduğu mali durumdan endişelendiği ve bu nedenle SEN kullanımından vazgeçtikleri biliniyor.

Bu haberlerin ardından hisse değer kaybı yaşayan ve kripto endüstrisinde soyutlanan Silvergate, Silvergate Exchange Network (SEN) hizmetini durdurma kararı aldı. Ayrıca, SEN kapatılacak olsa da mevduatla ilgili diğer hizmetler aktif devam edecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x