Singapur Para Otoritesi, Kripto için Sorumluluk Raporu Yayımladı • Coinkolik
Yükleniyor...

Singapur Para Otoritesi, Kripto için Sorumluluk Raporu Yayımladı

Singapur Para Otoritesi (MAS), "sorumlu" kripto paralar için bir çerçeve belirlemek adına bir rapor yayımladı.

Singapur para otoritesi mas

Singapur Para Otoritesi (MAS), “sorumlu” kripto paralar için bir çerçeve belirlemek adına bir rapor yayımladı.

MAS, tokenleştirme ve kurumsal seviyedeki DeFi protokolleri için bir çerçeve yayınlamak adına çalışmalarını devam ettiriyor. Bununla birlikte MAS ve BIS, işbirliği yapıyor.

Singapur Para Otoritesi (MAS) ve BIS Kripto Ürünleri için İşbirliği Yapıyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Singapur Parasal Otoritesi (MAS), “sorumlu” dijital varlık ekosistemi için bir çerçeve belirliyor. MAS ve Bank for International Settlements (BIS) işbirliği yaparak, tokenleştirme ve kurumsal düzeyde DeFi protokolleri için bir düzenleme yayınlamayı planlıyor.

Kripto Borsasi MetaComp Singapurdan Lisans Aldi

MAS tarafından yayımlanan bir rapor, DeFi uygulamalarının gerçek dünya varlıklarını dijital token’lara dönüştürme yöntemlerine odaklanıyor. Bu rapor, merkeziyetsiz finans protokolleri kullanarak tokenize varlık ticaretini sağlayan açık ve işbirlikçi özel ağları desteklemektedir.

BIS ile birlikte yürütülen bu çalışma, hisse senetleri, sabit gelirli menkul kıymetler, döviz ve yatırım fonları gibi varlık sınıflarının merkeziyetsiz finans protokolleri aracılığıyla değişimini gerçekleştirmek için en iyi uygulamaları belirlemeyi amaçlıyor.

Raporda, “dijital varlıkların ağlar ve likidite havuzları arasında ticaretini sağlamak için tasarım seçeneklerini anlamak için ortak bir çerçeve getirildi” ifadesine yer verildi. Bu çerçeve, tokenleştirme ve DeFi protokolleriyle ilgilenen kurumlar ve piyasa katılımcıları için rehberlik sağlamayı hedeflemektedir. Singapur MAS’ın bu girişimi, sorumlu bir dijital varlık ekosistemi oluşturma ve düzenleme açısından önemli bir adımdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x