Yükleniyor...

Son Düzeltmeyi Bilen İsimden Bitcoin (BTC) İçin Üzücü Haber

Tutarlı öngörüleri ve analizleri ile efsaneleşen trader Peter Brandt, lider kripto para birimi için pek iyi haberler vermedi.

Peter Brandt

Tutarlı öngörüleri ve analizleri ile efsaneleşen trader Peter Brandt, lider kripto para birimi için pek iyi haberler vermedi. Usta analiste göre Bitcoin (BTC) hala ayı piyasasında.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin (BTC) 20.000 dolardan 3.000 dolar seviyelerine kadar düşmüştü. BTC’nin bu süre zarfında ayı piyasasında olduğu tartışılmaz bir gerçekti. Ancak dip olarak görülen bölgeden sonra Bitcoin neredeyse %500 artarak 14.000 dolar seviyelerine kadar geldi. 2019 yılında yüzde 95’ten fazla yükselen Bitcoin, 2020’ye de güçlü bir ralli ile başladı. Ancak uzun süredir 10.000 dolar seviyesinde mücadele eden kripto para birimi düşüşe geçti ve tekrar yatırımcılarda ayı piyasası korkusunu oluşturdu. Yazım sırasında Bitcoin 8.680 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Bitcoin (BTC) Ayı Piyasasında

Twitter üzerinden son görüşlerini paylaşan Peter Brandt, Bitcoin’de (BTC) yaşanan son gelişmelerin ayı piyasasının etkisinden kaynaklandığını söyledi. Analist, Bitcoin üzerinde olumlu duygulara sahip olduğunu ancak BTC’nin 26 aydır ayı piyasası etkisinde kaldığını belirtti. Analiste göre henüz bir boğa trendi gözükmüyor.

Bitcoin, Ocak ayına güçlü bir başlangıç yaptıktan sonra 2014’ten bu yana en kötü Şubat performansı gösterdi. Peter Brandt, 26 Şubat 2020’de Bitcoin’de aşağı yönlü baskıya yol açabilecek Omuz-Baş-Omuz modelinin oluştuğunu söylemiş ve yine haklı çıkmıştı.

Tüm bu gelişmelere rağmen usta analist, BTC’nin 100.000 dolara kadar çıkacağını düşünüyor. Analistin işaret ettiği bu rüyayı dağıtabilecek tek gelişme ise Bitcoin fiyatının Aralık 2018’de oluşturduğu 3.200 dolar seviyesinin altına düşmesi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x