Yükleniyor...

Tahminleri Doğru Çıkan 7 Uzmandan Bitcoin (BTC) Yorumları

Sizin için bu yazımızda, finansal konularda geçmiş tahminleri doğru çıkan finans uzmanlarından Bitcoin yorumu derledik

bitcoin bu kritik seviyey gecerse 12bindolara cikabilir

Sizin için bu yazımızda, finansal konularda geçmiş tahminleri doğru çıkan finans uzmanlarından Bitcoin yorumu derledik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Keyifli okumalar.

Bitcoin ve Kripto Para Nedir?

Daha çok kripto para birimi veya kısaca kripto olarak bilinen sanal para birimleri, borsa piyasasında bir heyecan yarattı. En popüler kripto para birimi olan Bitcoin ve onun gibi diğer kripto para birimleri de gerçek bir fiziksel varlığa sahip değil. Sadece dijital dünyada varlar. Değerleri, birden fazla bilgisayar arasında paylaşılabilen, ancak tamamen anonim ve herhangi bir devlet kuruluşundan bağımsız olan bir Blockchain veya karmaşık kodla tanımlanır. Bu, kripto para birimlerini hem meşru (bir şirket ile satıcıları arasındaki tedarik zinciri işlemleri gibi) hem de yasa dışı (uyuşturucu işlemlerinde kullanılan paranın aklanması) kullanımı için çekici kılar.

Dolar, yen, frank gibi kripto para birimleri de borsada işlem görebilir.

Kripto Para Birimleri Fiyat Çevirici

Aşağıdaki aracı kullanarak dilediğiniz kripto para birimini fiat paraya (itibari para) çevirebilirsiniz.

Bazı finans uzmanları kripto para biriminde büyük potansiyel görürken, diğerleri geçmişin diğer balonlarına benzer şekilde oldukça şişirilmiş bir varlığı temsil ettiklerini düşünüyor. Peki, finans uzmanlarının Bitcoin ile ilgili görüşleri neler? Aşağıda, 7 uzman ismin Bitcoin ve kripto para birimleri hakkındaki düşüncelerini ve tavsiyeleri bulabilirsiniz.

Uzmanlardan Bitcoin Yorumu

Dan Roseman’ın Bitcoin Yorumu: Bitcoin Mali Engelleri Kaldırıyor

“Bitcoin protokolü, neredeyse herkes için uygun fiyatlı, kendi kendini düzenleyen sürtünmesiz bir ödeme ağı olarak muazzam bir içsel değere sahiptir. Bir İnternet bağlantısı veya akıllı telefondan başka bir şey olmadan, herhangi birinin dünyadaki herhangi bir kişiye neredeyse hiçbir ücret ödemeden herhangi bir miktarda para göndermesine izin veren bir teknoloji. Bitcoin, internet gibi engelleri ortadan kaldıran yeniliklerden biridir; İnternet bilginin önündeki engelleri kaldırır ve Bitcoin mali engelleri.” – Dan Roseman (Coinality.com)

Jake Mann’in Bitcoin Yorumu: Bitcoin için Asıl Tehlike Bitcoin Madencileri

“Gül rengi gözlüklerle baktığınızda Bitcoin yanlış yapamaz. Merkez bankası kontrolünden uzakta, merkeziyetsiz bir para birimidir ve ulusal para birimine olan güvenini kaybeden insanlar için bir değer deposu olarak hizmet edebileceğini kanıtlamıştır (örneğin Yunanistan). Bununla birlikte, her para biriminin arzı bir kod parçacığı tarafından tarafından kontrol edilir ve Bitcoin söz konusu olduğunda, “madencilik” olarak bilinen süreçten geçer. Layman’ın terimleriyle, Bitcoin madenciliği piyasaya yeni para birimi pompalamanın tek yoludur ve para birimi karşılığında matematik problemlerini çözmek için pahalı yazılımlar kullanan “madenciler” tarafından gerçekleştirilir. Madenciliğin zorluğu, Bitcoin kullanıcılarına dijital piyasalar hiçbir zaman büyük bir arz şoku olmayacağını garanti ederken, Bitcoin’lerin yaratılma şekli çok büyük bir soruna neden oluyor. Öncelikle, madencileri parayı aldıktan sonra biriktirmeye teşvik ediyor. Bu, Bitcoin’in fiyat oynaklığının ana nedenlerinden biridir (çıkarılan Bitcoinlerin %25’inin piyasaya hiç girmediği tahmin edilmektedir). Bu sorunu çözmenin tek yolu, madencilerin yeni çıkarılan tüm Bitcoin’leri kendi seçtikleri başka bir para birimiyle takas etmelerini zorunlu kılmaktır. Aksi takdirde, dalgalanma bu para biriminin potansiyelini öldürecek ve bir grup Bitcoin madencisi arzı kontrol altına alacak. Bu gerçekten bir merkez bankasından daha iyi mi? ” – Jake Mann (Insider Monkey Editörü)

Phillip Christenson’un Bitcoin Yorumu: Bir Düşünce Olarak Onu Seviyorum

“Yalnızca ücretli çalışan bir finansal danışman olarak, müşterilerime yalnızca kendi özel yatırım planlarına ve risk profillerine uygun yatırımları tavsiye etme konusunda güvene dayalı bir sorumluluğum var. Müşterilerimin risk toleransları düşükten agresif olana kadar geniş bir yelpazede ve kısa geçmişi, değişken fiyat hareketleri ve içsel değer eksikliğiyle Bitcoin’i bir yatırım olarak tavsiye etmek çok zor. Para birimlerine yatırım yapılması için bir durum söz konusu olsa da (çeşitlendirme faydalarından dolayı), Bitcoin alımı hisse senetlerine benzer şekilde saf spekülasyon olacaktır. Bir yatırım olarak ona dokunmayacağım. Ama bir düşünce olarak onu seviyorum! Küresel bir para birimi, verimliliği artırarak, işlem maliyetlerini düşürerek ve nihayetinde son tüketici için maliyetleri düşürerek küresel ticareti kolaylaştıran değişim ihtiyacını ortadan kaldıracaktır. Daha da iyisi, Bitcoin bir merkez bankası tarafından kontrol edilmediğinden, otoriter hükümetlerin manipülasyon riskini azaltıyor. Ve sınırlı bir arzla, enflasyon minimumda tutuluyor. Bitcoin’e bol şans diliyorum, ancak korkarım asla yatırım portföylerimizden birine girmeyebilir.” – Phillip Christenson (CFA, Phillip James Financial)

Braden Perry’in Bitcoin Yorumu: Bitcoin’in Regüle Edilmesi Gerekiyor

Şu anda Bitcoin, herhangi bir hükümet, şirket veya kuruluş tarafından kontrol edilmeyen, mal ve hizmet ticareti yapmak için kullanılan sanal ve merkeziyetsiz bir para birimidir. Gerçekten hiçbir düzeyde vergilendirilmeyen, küresel, regüle edilmemiş bir para birimidir. Sanal para birimini kullanmak için birden fazla girişimde bulunuldu ancak hükümetin interneti regüle etme girişimlerine çok benzer şekilde, şimdiye kadar regülasyonlar başarısız oldu. Bir noktada, Bitcoin’in kalıcı bir güce sahip olması için muhtemelen regüle edilmesi gerekecek. Öne çıkan sorular ise kim ve nasıl olacak… Şu anda Senato İç Güvenlik ve Devlet İşleri Komitesi Bitcoin ve diğer sanal para birimlerini araştırıyor. FinCEN, bu şirketleri diğer finansal kurumlarla aynı düzenleyici sorumluluklara tabi kılan sanal para birimleri ve bunların yöneticileri ve borsalarını uyumlu hale getiren bir kılavuz yayınladı. Devletler de işin içindedir. NY Finansal Hizmetler Departmanı, kısa süre önce Bitcoin şirketlerine kara para aklamayı önlemek ve tüketici korumalarını sağlamak için politikaları hakkında bilgi isteyen çok sayıda mahkeme celbi gönderdi. ” – Braden Perry (KENNYHERTZ PERRY LLC)

Robert Lons’ın Bitcoin Yorumu: Bitcoin’in Daha Yolu Var

“Sınırı olmayan, engellemelere karşı dirençli ve bir hükümet tarafından kontrol edilmeyen bir para biriminin sonuçlarını düşünün. Gücün ne kadar kötüye kullanıldığını gördüğümüz bir zamanda… Bence dünya, merkeziyetsiz ve insanlar tarafından kontrol edilen bir para birimine hazır. Ama evet, Bitcoin’in önünde hala bir yolculuk var. Genel kamuoyuna hitap etmek için daha fazla benimsenmesi ve daha fazla basitliğe ihtiyacı var. Ama yine de halkın her halükarda daha fazla bilgilendirilmesi gerekiyor. Parasal kararlar onları, kararları veren insanlardan daha fazla etkiliyor. “ – Robert Lons (BitcoinWebHosting.net)

Alex Zorach’ın Bitcoin Yorumu: Bitcoin Harcamak için Değil, Biriktirmek İçin

“Bitcoin ilginç bir fikir, ancak para arzını düzenleme mekanizmalarının temelde kusurlu olduğunu düşünüyorum. Bitcoin arzı, Bitcoin’in büyümesi veya kullanımı ile orantılı olarak artmadığından, deflasyonist bir etki vardır ve insanların Bitcoin’i harcamak yerine biriktirmeleri için teşvik ediyor. Gresham’ın ekonomi yasası, tamamlayıcı bir para biriminin başarılı olması için ulusal para birimindeki enflasyonu aşan bir enflasyonist etkiye sahip olması gerektiğini öne sürüyor. ” – Alex Zorach (Merit Exchange LLC)

Anton Ivanov’ın Bitcoin Yorumu: Bitcoin En iyi İhtimalle Bir Spekülasyondan İbaret

“Bu noktada, Bitcoin ne meşru bir para birimi ne de bir yatırımdır. Yaygın kabul görene ve fiyat istikrarı sağlanana kadar, asla ana akım bir ödeme yöntemi olmayacaktır. Yatırım perspektifinden bakıldığında, Bitcoin’in belirsiz geleceği ve anlamlı temel ölçütlerin olmaması onu en iyi ihtimalle bir spekülasyon, en kötü ihtimalle kumar yapıyor. ” – Anton Ivanov (DreamsCashTrue.com)


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x