Tarot falıyla BTC fiyatı tahmin edilebilir mi? • Coinkolik
Yükleniyor...

Tarot falıyla BTC fiyatı tahmin edilebilir mi?

Grafikler, temel analizler ve küresel ekonomi verileri ve benzeri birçok faktör kripto piyasasını şekillendiren etmenler arasında yer alıyor ancak bazı yatırımcılar tüm bu metriklerden çok daha fazlasından, astroloji ve tarot fallarından medet umuyor.

Tarot Falı kripto tahmini

Grafikler, temel analizler ve küresel ekonomi verileri ve benzeri birçok faktör kripto piyasasını şekillendiren etmenler arasında yer alıyor ancak bazı yatırımcılar tüm bu metriklerden çok daha fazlasından, astroloji ve tarot fallarından medet umuyor.

Cointelegraph’ta çıkan bir habere göre, Taylandlı bir grup kripto yatırımcısı piyasanın geleceği hakkında bilgi toplamak için tarot falı baktırıyor.

Tarot Falı kripto
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tayland’da Pimfah adlı bir astroloğun Facebook’ta 160 bin takipçisi var. Söz konusu Facebook grubunda üyeler, Pimfah’a tarot kartlarını yollayarak kripto piyasasının meçhul geleceği hakkında sorular yöneltiyor.

YouTube kanalında 26 bin abonesi bulunan ve kendisini falcı olarak addeden bir diğer isim ise Ajarn Ton. Astrololojiden yararlanarak kripto piyasasına dair tahminler yürüten Ton’un konu hakkında hazırlanmış yüzlerce videosu bulunuyor.

“LUNC yüzde 50 bin artış gösterecek”

Ton’un yakın zamanda üzerine yoğunlaştığı konu ise geçmişte büyük bir çöküşe imza atan Terraform Labs’in kripto parası Terra Luna Classic (LUNC). Astrolog, LUNC değerinin yüzde 50 binlik bir yükseliş göstererek 0,029 dolara çıkacağını iddia ediyor. Ancak LUNC’in güncel piyasa değerinin 0,000055 doların altında seyrettiğini hatırlatmakta fayda var.

FTX çöküşünü bilen falcı

Çok sık olmasa da bazı astrolog ya da falcı tahminlerinin tuttuğunu söylemek mümkün. Bir diğer falcı Mor Plai, 2022’nin Ağustos ayında kripto piyasasını Kasım ayında büyük bir çöküşün beklediğini söylemiş ve piyasayı allak bullak eden FTX çöküşü yaşanmıştı.

Kriptodaki fal merakı sadece Doğu’yla sınırlı değil

Kriptoda faldan medet umanlar sadece Asya’yla sınırlı değil. 2021 kripto boğa piyasası esnasında ABD doğumlu TikTok’ta astroloji kanalı olan Maren Altman, aradan geçen zaman diliminde milyonlarca takipçisine Bitcoin fiyat tahminleri yapıyor.

Altman verdiği bir röportajda “Örüntülerin ve döngülerin takip edildiği astroloji ile büyüdüm. Finansal astrolojiye de aşinaydım, bu yüzden bunu kripto paralara uygulamak mantıklı geldi” diye konuşuyor.

Bir diğer astrolog Crypto Damus ise “Mars, önümüzdeki birkaç gün içinde [Bitcoin] natal Mars’la uyumlu bir sekstil açı yapacak şekilde hizalanıyor (bu sırada Merkür cazimi yaşanıyor olacak)” diye konuşuyor. Bu, muhtemelen olumlu bir şey çünkü bunun güç göstergesi olduğunu ve “piyasayı canlandıracağını” iddia ediyor.

Öyle görülüyor ki, kripto daha geniş kitlelere ulaştıkça geleneksel finansal indikatörlerinin yanı sıra astrologlar ve falcılar da bazı yatırımcıların gözdesi olmaya devam edecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x