Yükleniyor...

Tesla (TSLA), Bitcoin’i (BTC) Taklit Ediyor

Tesla (TSLA) hisse senetleri, geçtiğimiz aylardan bu yana yatırımcısını sevindirdi.

Tesla Bitcoini taklit ediyor

Tesla (TSLA) hisse senetleri, geçtiğimiz aylardan bu yana yatırımcısını sevindirdi. Hisse neredeyse son aylarda 3 kat kadar değer kazandı. TSLA şu an 887 dolardan işlem görüyor. Bitcoin (BTC), Aralık 2017’de geri çekilmeden önce tüm zamanların en yüksek seviyesine 20 bin dolara ulaşmıştı. Ancak başka bir hisse şu anda BTC yolculuğunu neredeyse aynı derecede yansıtıyor. 3 Şubat’ta kripto girişimcisi Mike Novogratz tarafından piyasadan toplanan veriler, Tesla hisse senedinin (TSLA) şu anda 2017’deki Bitcoin’i taklit ettiğini gösteriyor.

tesla hisse

Tesla Rekor Seviyelere Ulaştı

O yılın BTC değeri ve 2019 Tesla hisseleri arasında ciddi bir benzerlik bulunuyor. Bitcoin, Tesla’nın şu anki 887 dolar zirvesine ulaşması gibi bin dolardan 20 bin dolara ulaşmıştı. Novogratz, Tesla’nın bu yılki hızlı kazanımlarına odaklanmaya devam ederek, “Vay canına” ifadelerini kullandı.

Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, şirket Ocak ayında Bitcoin’in etkileyici yüzde 35’lik kazanımlarını aşmayı başardı ve beklenmedik bir coşku dalgasıyla yüzde 40’ı aştı. Bununla birlikte, bazı yorumcular TSLA için iyi zamanların sona erdiğinden emin. Cointelegraph Markets analisti Scott Melker, “Bunu görsel olarak bir grafikte görmek inanılmaz. Tesla şu anki fiyatıyla 2017’deki tüm zamanların en yüksek seviyesindeki Bitcoin ile aynı durumda.” Aralık ayından sonra, Bitcoin 2018’in ilk haftalarında hızla yaklaşık 9 bin dolara gerilemiş ve o yılın sonunda 3 bin 100 dolara kadar düşmüştü. Bu benzerlikten kaynaklı olarak TSLA’nın da düşeceği ifade ediliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner