Yükleniyor...

Tether, 1,5 Milyar Dolar Net Kar Bildirdi

Tether, ilk çeyrek raporuna göre 1,5 milyar dolar net kar elde ettiğini ve bunun bir önceki dönemin iki katından fazla olduğunu söyledi.

tether mev botu

Tether, ilk çeyrek raporuna göre 1,5 milyar dolar net kar elde ettiğini ve bunun bir önceki dönemin iki katından fazla olduğunu söyledi. 

Tether CTO’su Paolo Ardoino, konu ile ilgili yaptığı açıklamada: “Tether’in 2023’ün ilk çeyreğinde elde ettiği muazzam başarıdan ve rezerv fazlamızın tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,44 milyar dolara ulaşmasından büyük heyecan duyuyoruz. Çeyrek için net karımız 1,48 milyar dolar oldu, bu da platformumuzun gücünün ve istikrarının bir kanıtıdır” ifadelerini kullandı. 

Bitcoin, Toplam Rezervin Yüzde 2’sini Temsil Ediyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Açıklamaya göre, Tether’in konsolide toplam varlıkları 9 Mayıs itibariyle en az 81,8 milyar dolarken, konsolide toplam yükümlülükleri 79,4 milyar dolar olarak gerçekleşti. 

Tether ilk kez rezerv raporlamasına ek kategoriler dahil etti. Bu kategoriler arasında Bitcoin, fiziksel altın, gecelik repo ve kurumsal tahvil tahsisleri yer aldı. Verilere göre, Tether’in elinde 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin ve 3,3 milyar dolar değerinde değerli metal bulunuyor. 

Tether, yatırımlarının yüzde 85’inin nakit, nakit benzerleri ve diğer kısa vadeli mevduatlarda tutulduğunu söyledi. Altın ve Bitcoin toplam rezervlerin sırasıyla yaklaşık yüzde 4 ve yüzde 2’lik kısmını temsil ediyor. 

Ardoino konuşmasının devamında: “Portföyümüzdeki tüm varlıkların riske göre ayarlanmış getirisini sürekli olarak izlemeye devam ediyoruz. Devam eden risk yönetimi süreçlerimizin bir parçası olarak genel ekonomik ortam değiştikçe ve piyasa döngüsü ilerledikçe daha fazla değişiklik yapmayı bekliyoruz” dedi. 

Bunların yanı sıra Ardoino, ikinci çeyreğe bakıldığında son derece olumlu bir görünüme sahip olduklarını ve şeffaflık konusundaki kararlılıklarını sürdürdüklerini belirtti. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x