Tether CTO'su: ABD tahvillerinde 72 milyar dolarımız var! • Coinkolik
Yükleniyor...

Tether CTO’su: ABD tahvillerinde 72 milyar dolarımız var!

Son zamanlarda eleştiri oklarının hedefinde olan USDT'nin ihraççısı Tether, ABD hazine tahvillerinde 72 milyar dolar tuttuğunu açıkladı.

Tether USDT

Son zamanlarda eleştiri oklarının hedefinde olan USDT’nin ihraççısı Tether, ABD hazine tahvillerinde 72 milyar dolar tuttuğunu açıkladı.

Tether CTO’su Paolo Ardoino, X (eski adıyla Twitter) platformundan bir gönderi paylaştı. Ardoino, USDT ihraççısı Tether’in ABD hazine tahvillerinde 72 milyar dolar barındırdığını açıkladı. Ayrıca Ardoino, ABD hazine bonolarındaki bu rezerv ile Tether’in Birleşik Arap Emirlikleri, Meksika, Avustralya ve İspanya’yı geride bıraktığını söyledi. Böylece Tether, en büyük 22’inci ABD tahvili yatırımcısı konumu haline geldi.

Spekülasyonlar arasında: Tether ve Circle

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dünyanın en büyük stablecoin ihraççılarından Tether ve Circle son bir yıldır çeşitli spekülasyonlara maruz kaldı. Özellikle Tether’in stablecoin’i USDT, birkaç kez dolar çıpasını kaybederek yatırımcıları tedirgin etti. Circle’ın USDC’si ise ABD’deki faaliyetleri nedeniyle topun ucuna kadar gelmişti.

abd doları

ABD’li regülatörler doların aktığı iki büyük kanal USDT ve USDC’yi kıskacına almış ve bu stablecoin’lerin karşılığını sorgulamıştı. Bunun üzerine harekete geçen stablecoin ihraççıları, varlıklarının büyük çoğunluğunu ABD hazine tahviline geçirdi.

X üzerinden paylaşım yapan Ardoino, Tether’in 72 milyar dolarlık ABD hazine tahvili tuttuğunu doğruladı.

Tether CTO’su, USDT’nin dünyanın en hızlı gelişen ve en aktif kullanılan stablecoin’i olmaya devam edeceğini belirtti. Enflasyona değinen Ardoino, USDT’nin cankurtaran olduğunu aktardı.

Tether’in dışında Circle’ın da ciddi bir şekilde ABD hazine tahvillerinde yatırımı bulunuyor. Circle, 8,38 milyar dolarlık ABD hazine tahvillerine sahip durumda.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x