Yükleniyor...

Tron Tabanlı İlk Merkezi Olmayan Borsa (DEX) Açıldı!

Merkezi olmayan uygulamalar arasında en popüler sistemlerden biri olan Tron Blockchain’i üzerindeki ilk merkezi olmayan borsa açıldı.

Tron TRXMarket

Merkezi olmayan uygulamalar arasında en popüler sistemlerden biri olan Tron Blockchain’i üzerindeki ilk merkezi olmayan borsa açıldı.

TRXMarket adı verilen borsa platformu Tron ağının ilk merkezi olmayan borsa örneği. Borsanın geliştiricilerine göre borsa son derece şeffaf, güvenli ve pratik bir kullanıma sahip. Borsada BET/TRX, FUN/TRX ve GOX/TRX çiftleri listeleniyor.

Tron’un CEO’su Justin Sun 9 Aralık’ta Twitter hesabı üzerinden TRXMarket ve Tronscan.org ortaklığında borsa açılacağını duyurmuştu. Borsanın geliştiricileri arasında Tron ekibinden bazı önemli isimler yer alıyor. Ekip Malta merkezli ve düzenleyicilerin kurallarına rivayet ediyorlar. Ekibe göre Tron gelecekte daha popüler hale gelecek ve daha fazla TRX tabanlı borsaların açılması beklentisi söz konusu.

Merkezi olmayan TRXMarket’de gerçekleştirilen tüm işlemler TRX akıllı sözleşmeleri ile sağlanıyor. Şeffaflık için işlemlerin tamamı halka açık Blockchain üzerinde arşivleniyor. Kullanıcılar doğrudan borsaya ait cüzdanlara sahip ve borsanın cüzdanlara herhangi bir müdehalesinin olmayacağının garantisi veriliyor.

Kripto paralarının borsada listelenmesini isteyen geliştiriciler sadece bir form doldurarak bunu yapabiliyorlar. Formlar profesyonel denetçiler tarafından inceleniyor ve incelenen kripto para birimleri gereklilikleri karşılıyorsa bir hafta içerisinde borsada listelenmeye başlıyor.

Şu anda Tron (TRX) 0,013 dolardan işle görüyor. CoinMarketCap’in verilerine göre kripto para biriminin son 24 saatte yüzde 4,81 değer kazandı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x