Yükleniyor...
Cycecoin

Türkiye’de Kripto Para Borsaları Söz Konusu Olunca En Çok Şikayet Edilen Konular Neler?

2021 yılında kripto paraların sunduğu çekici getiriler, birçok kişinin kripto para borsalarına akın etmesine sebep oldu

20191217200727 6Crypto

2021 yılında kripto paraların sunduğu çekici getiriler, birçok kişinin kripto para borsalarına akın etmesine sebep oldu. Birçok kişinin yatırım amacıyla bu sektöre yönelmesi sonucu, Şikayetvar sitesinin verilerine göre geçen yıla oranla şikayetler 87 kat arttı. En çok şikayet edilen konular haberimizin detaylarında.

Haftalık Ortalama Şikayet Sayısı 1056

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Şikayetvar verilerini geçen seneyle kıyasladığımızda, 2020’nin şubat ayında ortalama 139 şikayet varken, 2021’de şikayetler ciddi oranda arttı. Hatta o kadar fazla ilgi ve şikayet vardı ki, şubat ayında bu sayının 9500’lere kadar yükseldiğini görebiliriz.

En Çok Şikayet Edilen Konular Neler?

Şikayetvar verileri incelendiğinde, en çok şikayet edilen konular: Alım satım işlemlerine engel olunması, transfer işlemlerinde sorunlar, hesap işlemleri, hesapların kapatılamaması, sisteme giriş sorunları, firmaların hesapları sınırlamaları.

En çok dikkat eden şikayet, komisyon ücretlerindeki değişikliklerden oluşuyor. Yorum yazan yatırımcıya göre komisyon ücretleri, firmaların kendi kafasına göre değiştiriliyor.

Diğer Şikayetlerin İçinde Neler Var?

Destek Ekibinin Mail ile Çalışması

Kullanıcılardan biri kripto parasını başka bir hesaba aktarmaya çalışmış ama cüzdan adresinde hata var. Ama hata tek bir coin’i değil, sistemdeki tüm coin’leri etkiliyor. Sonuç olarak destek ekibine ulaşmak istiyor ama destek ekibinin mail ile hizmet vermesini normal ve kullanışlı bulmuyor.

Onay Kodunun Gelmemesi

Kripto para borsalarının çoğu, farklı işlemler için tercihinize göre onay kodu isteyebilir. Ama para çekim işlemlerinin gerçekleştirilmesinde sıkıntı yaşanabiliyor. Onay kodunun gelmediğini ifade eden kullanıcılar var. Kullanıcıların bazıları sorunlarını mail ile bildirseler de, herhangi bir geri dönüş alamadıklarını dile getiriyor.

Para Çekme İşlemlerindeki Gecikmeler

Acil para ihtiyacı duyulması durumunda işlemler onaylanmayabiliyor. Para yatırma işlemleri kolayken, para çekme işlemlerinin zor olması birçok insanın güvenini hem sarsıyor hem de korkutuyor.

Satış İşlemlerinin Gerçekleştirilememesi

Uygulamalarda belli bir miktarda kripto para alınabiliyor. Ama emir ve engel olmadan kripto paraları satamadıkları görülüyor.

Borsa Yükselince Sistemin Kapatılması

Borsa yükseldiği zaman sistemi kapatan firmalar yüzünden birçok kişinin zarar gördüğü anlaşılıyor. Ayrıca sistemlerin aniden kapatılması ve sitelere erişimin engellenmesi birçok kişinin yatırımını sıkıntılı duruma düşürdü.

Yatırımların Görülmemesi

Bazı kullanıcılar, kendi cüzdanlarında yatırımları göremediğini farkettiler. Özellikle alım satım yapanlar, alım yapılmadan önce ani artışları, satarken ise artışların durması ve hızlıca düşüşünden dolayı zarar gördüklerini söyledi.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Cycecoin
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x