Yükleniyor...

Türkiye’de Metaverse İle İlgili Yazılan İlk Kitaplardan Biri Yayınlandı

Metaverse evreni, her geçen gün daha fazla insana ulaşmaya ve böylece gelişmeye devam ediyor.

metaverse kitap

Metaverse evreni, her geçen gün daha fazla insana ulaşmaya ve böylece gelişmeye devam ediyor. Özellikle büyük şirketlerin katılımı ve yatırımı metaverse’ün hızlı şekilde büyümesinde etkili oluyor. Türkiye’de metaverse alanında dünyaya ayak uyduruyor. Türkiye’de metaverse, siyasi partilerin, eğitimin, sporun, sanatın gündeminde yer alıyor. Hatta metaverse kitaplara da konu olmaya başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Aylin Tutgun Ünal editörlüğünde Türkiye’de metaverse hakkında yayınlanan ilk eserlerden biri “Metaverse Dijital Oyun Psikolojisi” okuyucuyla buluştu.

Kitap, dijital dünyanın psikolojisini anlamaya yönelik önemli bir kaynak olma özelliği taşıyor. Geleneksel oyunlardan dijital oyunlara metaverse serüveni, farklı disiplinlerden alanının uzmanlarınca kitapta irdeleniyor.

Sanal evren metaverse gerçeği ve dijital oyun psikolojisinin detaylı olarak incelendiği kitap, alanında uzman birçok yazarın katkılarıyla yayınlandı. Metaverse ve değişen oyun kültürü hakkında kaleme alınan eserde metaverse evreninin olası etkileri ve sonuçları üzerinde duruluyor.

“Metaverse Evrenini Merak Edenler Kitaptan Faydalanabilir”

metaverse kitabi

Türkiye’de metaverse alanında yayınlanan ilk kitaplardan olan esere ilişkin konuşan Prof. Dr. Nevzat Tarhan, şunları söyledi:

“Kitapta insan psikolojisini farklı etkileyecek bir kavram olan metaverse konusu işleniyor. Bu yenidünya sanal oluşturulan bir evren ayrıca fiziksel gerçeklikle birleşiyor. Kişilere, özellikle oyunların olduğu ayrı bir gerçeklik yaşatıyor. Bu konuda çalışma yapan bir ekip vardı. Hocamız Doç. Dr. Aylin Tutgun Ünal bu ekiple iş birliği yaptı. Herkes kendi alanında bir bölüm kaleme alarak, metaverse konusunda Türkçe yazılmış önemli bir çalışmaya imza attık. Bu konuda çeşitli yayınlar var ama eser, kitap olarak çıkan ilk yayın olma özelliğine sahip. ‘Bu konu nedir? Nereye gidiyor? Sonunda ne kazandıracak? Riskleri nelerdir?’ sorularının cevabını merak edenler bu kitaptan faydalanabilirler.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x