Mark Zuckerberg: Vefat eden yakınlarımızla görüşebileceğiz • CK
Yükleniyor...

Mark Zuckerberg: Metaverse sayesinde, vefat eden yakınlarımızla görüşebileceğiz

Mark Zuckerberg, Metaverse'deki bir röportajda insansı VR avatarlarının tanıtımını yaptı.

mark zuckerberg

Mark Zuckerberg, Metaverse’deki bir röportajda insansı VR avatarlarının tanıtımını yaptı. Zuckerberg, Meta’nın son derece gerçekçi yeni avatarları sayesinde, vefat eden kişilerle etkileşim kurmanın mümkün olabileceğini belirtti.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, podcaster Lex Fridman ile yakın zamanda gerçekleştirdiği bir röportajda sanal gerçeklik ve Metaverse’in gelecekteki olasılıklarını tartıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Röportaj aynı zamanda, kullanıcı yüzünün 3D modellerini oluşturmak için tarama teknolojisini kullanan Meta’nın yeni Codec avatarları için bir tanıtım işlevi gördü.

Fridman, Metaverse’te gerçekleşen röportaj sırasında Zuckerbeg’e, “Artık burada olmayan sevdiklerimle konuşmayı çok isterim. Peki geleceğe baktığınızda, bu olasılık düşündüğünüz bir şey mi?”

mark zuckerberg 1

Zuckerberg bunun karmaşık bir fikir olduğunu kabul etti ancak VR ve AI teknolojisini kullanarak ölen bir kişinin sanal bir versiyonunu yaratma konsepti için “muhtemelen bir denge” olduğunu söyleyerek şu ifadeleri kaydetti:

“Birisi sevdiği birini kaybetmişse ve yas tutuyorsa, etkileşimde bulunabilmenin veya belirli anıları yeniden yaşamanın yararlı olabileceği yollar olabilir.”

Ayrıca bunun “sağlıksız” hale gelebileceği bir boyut olduğunu da sözlerine ekleyerek, “Bu konuda uzman değilim, bu yüzden bu konuyu daha detaylı incelememiz ve anlamamız gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

Öte yandan Zuckerberg’in ilk metaverse avatarının Eyfel Kulesi’nin sanal bir versiyonunun dışında sosyal medyada yayınlanan karikatürize edilmiş bir görüntüsü internet memlerinin hedefi haline gelmişti.


Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Abdulcabbar
Abdulcabbar
2 ay önce

Upload dizisi gerçek oluyor

0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x