Yükleniyor...

Ukrayna Hükümeti Bir Kripto Para Borsası ile Anlaştı

Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı, Belarus merkezli kripto para borsası Currency.

Ukrayna Hükümeti Bir Kripto Para Borsası ile Anlaştı

Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı, Belarus merkezli kripto para borsası Currency.com ile iş birliği anlaşması imzaladı. Ukrayna’nın Dijital Dönüşüm Bakanlığı bu yılın ağustos ayında kurulmuş olmasına rağmen, kripto alanında oldukça aktif. Örneğin, yakın zamanda yeni kripto kuralları üzerinde ortaklaşa çalışmak için Binance ile ortaklık kurdu. Ancak Bakanlık, komşu ülkelerden de bir şeyler öğrenmek istiyor.

Çarşamba günü, Hükümetin çevrimiçi portalı; Dijital Dönüşüm Bakanlığı’nın, Belarus merkezli kripto para borsası Currency.com’la ortaklık kurduğunu bildirdi. Ukrayna hükümeti ile Belarus merkezli firma arasındaki işbirliği, kripto varlıklarının düzenlenmesi de dahil olmak üzere bilişim teknolojileri mevzuatına değinecek. Ukrayna, kripto alanını yasal çerçevede yönetme konusunda Belarus’un deneyimini benimsemek istiyor.

Ukrayna Durumdan Memnuniyet Duyuyor

Konuyla alakalı olarak Dijital Dönüşüm Bakan Yardımcısı Alexander Bornyakov şöyle bir yorum yaptı: “Bu ülkenin deneyimini ne kadar fazla incelersek, ne kadar iş yapıldığını ve sonuçların ne getirdiğini daha derinden anlıyoruz. Ukrayna mevzuatının geliştirilmesi için Currency.com ekibiyle birlikte çalışmaktan memnuniyet duyuyoruz.”

Belarus, kripto para birimlerini ve blockchain teknolojisini aktif olarak kullanıyor. İki yıl önce, Belarus’un kripto para birimleriyle ticaret yapmak isteyenlere yasal teşvikler ve vergi indirimleri yapmak üzere olduğu haberlerde yayınlanmıştı. Hükümet, 2023 yılına kadar bir süre için gelir vergisi ve karı kripto ticaretinden muaf tutmak istedi. Bu yaklaşımın Ukrayna tarafından benimsenip benimsenmeyeceği ise henüz belli değil.

Bilindiği üzere aralarında Ukrayna’nın da bulunduğu CIS bölgesi kripto para sektörü açısından oldukça önemli ve büyük bir potansiyele sahip. Bu tip iş birlikleri, kripto para birimlerinin benimsenmesi açısından çok önemli.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner