Ulusal Avustralya Bankası, kriptoya geçit vermedi! • Coinkolik
Yükleniyor...

Ulusal Avustralya Bankası, kriptoya geçit vermedi!

National Australia Bank (NAB), müşterilerini korumak için yüksek riskli kripto para borsalarına yapılan bazı ödemeleri bloke ettiğini söyledi.

avustralya

National Australia Bank (NAB), müşterilerini korumak için yüksek riskli kripto para borsalarına yapılan bazı ödemeleri bloke ettiğini söyledi.

Banka Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Mart ve Temmuz ayları arasında dolandırıcılık endişelerini artıran 183 milyon dolardan fazla ödemeye müdahale ettiğini söyledi. Kriptoya yönelik illegal olaylar üzerindeki sıkılığını artıran Ulusal Avustralya Bankası, yeni açıklamarıyla dikkatleri çekti.

Avustralya kripto

Yetkili isimler açıklamada bulundu

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

NAB Grup Soruşturmaları ve Dolandırıcılıktan Sorumlu Yöneticisi Chris Sheehan yaptığı açıklamada, “Ödeme istemleri sunmak, sahtekarlığa karşı önlem almak ve beklenmeyen kısa mesajlarda bağlantıların kullanımını durdurmak, yakın zamanda uygulamaya koyduğumuz önemli önlemler arasında yer alıyor” dedi.

İlgili borsalar hakkında ayrıntıya girmeden görüşlerini belirten Sheehan, “Artık dolandırıcıları durdurmak için daha fazla çaba sarf etmek amacıyla yüksek riskli kripto para borsalarına yapılan bazı ödemeleri bloke etmek için harekete geçiyoruz” diye sözlerine ekledi.

NAB, Avustralyalıların geçen yıl kriptoyla ilgili dolandırıcılıklar nedeniyle 221 milyon Avustralya Doları (150,5 milyon ABD Doları) kaybettiğini kaydetti. Avustralyanın kripto endüstrisine karşı böyle bir tutum sergilemesi, toplulukların tepkisine yol açtı. Bu olayın Avustralyada yer alan kripto faaliyetlerini nasıl etkileyeceği merakla takip ediliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x