Yükleniyor...

Ünlü Analistler Bitcoin (BTC) İçin Tarih Verdi

Bitcoin (BTC) yatırımcıları BTC’nin 2020’de yaşadığı halving sonrasında büyük bir ralli beklese de şimdiye kadar umduklarını bulamadı.

bitcoin tahminleri

Bitcoin (BTC) yatırımcıları BTC’nin 2020’de yaşadığı halving sonrasında büyük bir ralli beklese de şimdiye kadar umduklarını bulamadı. Her ne kadar bu döneme kadar halving olaylarından sonra ufak dalgalanmalarla beraber daha sonra sert bir hareket yaşansa da, insanlar büyük bir ralli için umudunu kaybetmiş durumda. Fakat bazı analistler aynı fikirde değil.

1 Milyon Dolar İhtimali

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Goldman Sachs’ın eski analisti Raoul Pal, Bitcoin’in 1 milyon dolara ulaşacağını ifade ediyor. Pal, bu fiyat tahminine ulaşmadan önce teknik analiz kullanarak 40 bin dolar hedefine vardı. Ünlü isim daha sonra farklı bir teknik analiz yöntemi uygulayarak, BTC’nin önümüzdeki 5 yıl içerisinde 1 milyon dolara yükseleceğini ifade etti.

Morgan Creek Digital’in kurucularından Anthony Pompliano ise BTC’nin 2021 yılına kadar 100 bin dolara çıkacağını ifade etti. Pompliano bu fiyat hedefine makroekonomik analiz ve halving etkilerini bir araya getirerek ulaştı.

2020 Yılı İçerisinde 90 Bin Dolar İhtimali

Almanların önemli bankalarından BayernLB’ye göre BTC, 2020 yılında 90 bin dolar civarında işlem görecek. BayernLB, 2019 yılında BTC ile ilgili öngörülerini açıklamıştı. Bu raporda halving sonrasında olumlu bir hava yaşanacağı ve BTC’nin müthiş bir yükselişe tanık olacağı ifade edilmişti.

Bir diğer popüler analist @TheMoonCarl, Twitter’da en büyük kripto para biriminin iki yıl içinde kolayca 200 bin dolara ulaşabileceğini belirmişti.

Girişim kapitalisti ve dijital varlık firması Blockfyre’ın kurucusu Simon Dedic ise yeni bir boğa döngüsünde BTC’nin yüzde bin 500 oranında bir artışla 150 bin dolara ulaşmasını bekliyor.

5 Yıl İçerisinde 300 Bin Dolar

Blockstream CEO’su Adam Back ise Bitcoin’in 5 yıl içerisinde 300 bin dolara yükselebileceğini ifade ediyor. Back, bireysel yatırımcıların 5 yıl içinde BTC’yi 300 bin dolara çıkaracaklarını söyledi.