Yükleniyor...

Ünlü İsme Göre Kripto Para Piyasası 6 Ay İçerisinde 2’ye Katlanacak!

Kripto para piyasası değerinin 1 trilyon dolarlık seviyeyi aşması 10 yıl sürdü

bitcoin kripto para piyasaso

Kripto para piyasası değerinin 1 trilyon dolarlık seviyeyi aşması 10 yıl sürdü. ShapeShift’in CEO’su, yalnızca altı ay içinde 1 trilyonluk seviyenin ikiye katlanacağını savunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ShapeShift’in CEO’su Erik Voorhees, dün piyasa değerinin 1 trilyonu aşma başarısının altı ay içinde tekrarlanacağını öngördü. Ünlü isim Twitter’da şu ifadeleri kullandı:

“Kripto piyasası kapasitesi: 1 trilyon dolar. Buna ulaşmak on yıl sürdü. 2 Trilyon dolara ulaşmak altı aydan kısa sürecek.”

Gerçek dünyada piyasa kapitalizasyonu, bir firmanın hisse senetlerinin toplam dolar değeridir ve mevcut hisselerinin toplam sayısı ile her bir hissenin cari piyasa fiyatı çarpılarak hesaplanır. Kripto para birimleri için, benzer şekilde, dolaşımdaki toplam kripto para sayısının her bir kripto paranın mevcut piyasa fiyatı ile çarpımı anlamına gelir.

Tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri -en azından kripto analitik platformları tarafından izlenenler- dün 1 trilyon dolar sınırının üzerine çıktı. Bugün dünyada yaklaşık 95 trilyon dolar değerinde para olduğu için bu kripto paralarda yoğunlaşan paranın kabaca %1 olduğu anlamına geliyor.

Özellikle, en büyük iki kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), piyasa değerlerine göre en büyük 100 varlık listesine çoktan girdi. Voorhees’in öngörüsü gerçekleşene kadar Bitcoin yaklaşık %70’lik hakimiyetini sürdürürse, bu piyasa değerini yaklaşık 1,4 trilyon dolara çıkararak en büyük varlıkların ilk 5’ine girmesine izin verir.

 


Üyelik
Bildir
guest
1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Erdal
Erdal
8 ay önce

Kripto ama $ $ dolar üzeri değer açıklanıyor 😁😁

0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x