Yükleniyor...

Ünlü Trader Bitcoin’i (BTC) Savundu: Ponzi Değil!

Morgan Creek Digital'in kurucu ortağı ve Bitcoin boğası Anthony Pompliano, girişimci Dave Portnoy'u uzun vadede BTC almaya ve elinde tutmaya ikna etmeye çalışıyor.

Bitcoin Degerlidir Cunku Kimse Onunla Basa Cikamaz

Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı ve Bitcoin boğası Anthony Pompliano, girişimci Dave Portnoy’u uzun vadede BTC almaya ve elinde tutmaya ikna etmeye çalışıyor.

Pomp Podcast ile ilgili yeni bir röportajda Pompliano’nun satış konuşması Bitcoin’in yüksek seviyedeki kıtlığı ve güvenliğine odaklanıyor.

“Açıkçası, Bitcoin’de sadece 21 milyon coin var. Arkasındaki şey, dünyadaki en güçlü bilgi işlem gücüdür. Yani kelimenin tam anlamıyla, Bitcoin’i çalıştıran bilgisayar ağı dünyadaki her şeyden daha güçlü. Hiçbir hükümet, kimse onu hack’leyemez çünkü dünyadaki en güçlü bilgi işlem ağına sahip.

Yani hükümetin Bitcoin ile ‘Bugün daha fazla para basacağız’ demesi mümkün değil, bunu yapamazlar. Çünkü sadece 21 milyon var ve onu bir bilgisayar çalıştırıyor. Yani bilgisayarı değiştirmenin tek yolu, insanların yarısından fazlasının bilgisayarın yaptığı şeyi değiştirmeyi kabul etmesidir. Takım elbiseli, ‘daha fazla para basmalıyız’ diyen yaşlı adamlar yok. Karar verme sürecine hiçbir insan dahil değildir, bu ilgili herkesin fikir birliğidir. Bu yüzden bu kadar değerli olmasının nedeni, kimsenin onunla dalga geçememesi.”

Ancak Portnoy ikna olmadı. Kısa süreli kripto para ticaretinde Bitcoin ile biraz para kazanmasına rağmen, BTC’ye hala Ponzi diyor.

“Aklımdaki Bitcoin sadece büyük bir saadet zinciri … Ne olduğunu düşündüğünüzü anlıyorum. Bana göre bu, içeri girdiğiniz bir saadet zinciri şeması ve sadece çantayı elinde tutan kişi olmamanız gerekiyor.”

Portnoy, daha öngörülebilir nitelikleri nedeniyle hisse senetlerini tercih ettiğini söylese de, Pompliano borsayı bir aldatmaca olarak nitelendiriyor.

“Borsa, her zaman nasıl yükselir biliyor musunuz? Borsayı altınla ifade ederseniz, borsa 1971’den beri düşüşte. Borsa, değer tahakkuk etmesi açısından tam bir aldatmaca. Çünkü dolar değer kaybetti.”

Portnoy, şüpheciliğine rağmen, gelecekte muhtemelen tekrar BTC alacağını söylüyor.

“Bitcoin’e geri döneceğimi söylüyorum. Sadece ne zaman bilmiyorum.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x