Yükleniyor...

Ünlü Varlık Yönetim Şirketi: Bitcoin (BTC) Apple ve Amazon’dan Çok Daha Büyük Bir Fikir

Ark Invest kurucu ortağı Cathie Wood, Yahoo!

unlu varlik yonetim sirketi bitcoin btc apple ve amazondan cok daha buyuk bir fikir

Ark Invest kurucu ortağı Cathie Wood, Yahoo! Finance’a bir röportaj verdi. Bir U.Today haberine göre Wood, Bitcoin’in Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en değerli iki şirket olan Apple ve Amazon’dan “çok daha büyük bir fikir” olduğunu belirtti:

“Bitcoin’in kurumsal benimsenmeye hazırlandığına inanıyoruz. Bunu gerçekten düşündüğümüzde… Bitcoin kurumlar için hazır mı? Bitcoin yalnızca 600 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Apple veya Amazon’un yarısı bile değil… Ve yine de bu çok büyük bir fikir. Apple veya Amazon’dan çok daha büyük bir fikir olduğunu düşünüyorum.”

Wood, Bitcoin’in tamamen merkeziyetsiz ilk “gerçekten küresel bir niteliğe sahip” dijital para birimi olduğunu düşünüyor.

MassMutual Düşündüğünüzden Daha Önemli

Ark Invest, diğer varlık sınıfları ile daha az korelasyona sahip olması nedeniyle kurumların kripto para birimlerine geçeceğini tahmin ediyor.

Yine de Wood, MicroStrategy’nin tüm nakit rezervlerini Bitcoin’e yatırmasının kendisini şaşırttığını söylüyor. Wood ayrıca, Bitcoin’e 100 milyon dolarlık yatırım yapan Sigorta firması MassMutual’ın kripto para birimi için en önemli onaylardan biri olduğunu söylüyor:

“MassMutual çok muhafazakar ve çok yüksek düzeyde düzenlenmiş bir kurum ve şimdiye kadar mümkün olabileceğini düşündüğümden çok daha fazla düzenleyici engelin üstesinden gelmek zorunda kaldı.”

Ark Invest’in Göz Alıcı Bitcoin Hedefi

Ark Invest, “Büyük Fikirler” raporunda, S&P 500 şirketlerinin toplam kurumsal bilançosunun nakit %10’unu değiştirmesi durumunda Bitcoin’in potansiyel olarak 400.000 dolar artabileceğini tahmin etti.

unlu varlik yonetim sirketi bitcoin btc apple ve amazondan cok daha buyuk bir fikir 2
Kaynak: U.Today

Tesla’nın büyük boğa koşusunu doğru bir şekilde tahmin ederek öne çıkan Wood, geçen Kasım ayında Bitcoin’in 500.000 dolara kadar yükselebileceğini düşündüğünü belirtmişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x