Unocoin'in Kripto Para ATM'si Eleştirilerin Hedefi Oldu! • Coinkolik
Yükleniyor...

Unocoin’in Kripto Para ATM’si Eleştirilerin Hedefi Oldu!

Hintli kripto para ticaret platformu Unocoin, Bengaluru'daki ilk kripto para ATM'si lansmanı sonrası eleştirilerin hedefi oldu.

Unocoin ATM

Hintli kripto para ticaret platformu Unocoin, Bengaluru’daki ilk kripto para ATM’si lansmanı sonrası eleştirilerin hedefi oldu. “Kiosk” adı verilen fiziksel kripto para makinesi Hindistan’da kripto para satın alınmasına ve satılmasına yardımcı olan ilk fiziksel makine konumunda.

Unocoin Kiosk ATM

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dünyada kurulu diğer Bitcoin ATM’lerinden farklı olarak kioski yalnızca Unocoin platformuna kayıtlı olan kullanıcılar kullanabiliyor. Kayıt şartı karşılandığı sürece kullanıcılar işlem başına en düşük 1.000 Hint Rupisi (INR) yatırmak veya çekmek için makineyi kullanabiliyor.

Nakit para yatırma durumunda, bu fonlar Unocoin’de dijital para ticareti yapmak ya da satın almak için ya da şirketin kripto para birimi Unodax için kullanılabiliyor.

Kiosk’un faaliyete geçmesinden kısa bir süre sonra cihazın yasallığı ile ilgili sorular sorulmaya başlandı. Hintli finansal düzenleyicinin nakit kullanımı, ATM’ler ve kripto para birimi işlemiyle ilgili sıkı duruşu dikkate alındığında endişelerin büyük çoğunluğunun son derece yerinde olduğu açık. Bununla birlikte makinenin Hitli resmi makamlar tarafından araştırıldığı iddia ediliyor.

Unocoin CEO’su Sathvik Vishwanath’a Kiosk adı verilen ATM’lerinin durumu ve yasal durumu soruldu. Vishwanath, makinenin tipik bir otomatik vezne makinesi (ATM) olarak işlev görmeyecek şekilde tasarlandığını belirtti. Vishwanath’ya göre makineye ATM yerine “kiosk” adının verilmeside ayrım yapılmasından kaynaklanıyor. Vishwanath’a göre bu ayrım, makinenin bankacılık ağının kapsamı dışında kalmasını ve ATM’lere ilişkin düzenlemenin genişletilmesine izin veriyor.

Vishwanath, söylentiler hakkında yorum yapmaktan kaçınırken söz konusu yorumların asılsız olduklarını ve gerçekleri yansıtmadığını dile getirdi. Unocoin’in ülkenin diğer bölgelerindeki genişleme planları sorulduğunda Mumbai ve Delhi’ye daha fazla kiosk ekleme planlarının olduğunu söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x