Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Bitcoin Haberleri Usta Analist Tether'in (USDT) Çökeceğini Söyledi! Peki, Bitcoin'e Etkisi Ne Olabilir?

Usta Analist Tether’in (USDT) Çökeceğini Söyledi! Peki, Bitcoin’e Etkisi Ne Olabilir?

ABONE OL:google-news

Tether (USDT), 1: 1 oranında dolar tarafından desteklenen bir stablecoin’dir. Ana firmaya göre USDT, değer açısından ABD Doları ile her zaman 1’e 1 oranını koruyacak, ancak Tether yıllar boyunca, özellikle de desteklenen dijital varlıkla ilgili iddiaları nedeniyle muazzam miktarda eleştiri aldı. Dolar ve başarısız denetim girişimleri bu eleştirilerin ana kaynağı oldu.

Tether (USDT) Tartışmaları

2017 yılında şirket, yaklaşık 31 milyon dolar değerinde USDT’sinin hacklendiği için bir hard fork yapılması gerektiği iddia etti. En büyük skandal, Tether ve Bitfinex’in 850 milyon dolarlık devasa bir zararı gizlemekle suçlandığı zaman oldu. İddiaya göre Bitfinex, eksik boşluğu kapatmak için Tether’den 700 milyon dolar değerinde bir kredi aldı.

Şaşırtıcı bir şekilde Tether, fiilen 1: 1 oranında dolara sabitlenmediğini kabul etti. Bu temelde, Tether’in her zaman %100 “bir şey” tarafından desteklendiğini, ancak desteklenen şeyin yalnızca ABD doları olmadığı anlamına gelir.

Factor Report’un yazarı ve yayıncısı usta analist Peter Brandt, kısa süre önce Tether’in “gerçekleşmesi beklenen bir kaza” olduğunu söyledi ve Tether büyük bir çöküş yaşayacağını belirtti.

Tether Çökerse Bitcoin’e Ne Olabilir?

Tether en son düşüşe geçtiğinde Bitcoin gerçekten yükseldi, neden? Buradaki fikir, Tether’in çökmesinin Bitcoin ve diğer kriptoları otomatik olarak yukarı iteceğidir, çünkü insanlar Tether’den başka bir varlığa geçiyor. Esasen insanlar, ‘stabilcoin’den kurtulmak için en iyi alternatif olan Bitcoin satın alıyorlar.

Kısa vadede, USDT’nin düşüşü aslında o kadar da korkunç olmayabilir, ancak uzun vadede, diğer sabit paralar halihazırda geliştirildiği ve var olduğu için kripto piyasası üzerinde kesinlikle önemli bir etkisi olacaktır.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakZycrypto
Metin Karaduman
Metin Karadumanhttps://www.coinkolik.com
1987 yılında İstanbul’da doğan Metin Karaduman, Sakarya Üniversitesi Tarih bölümü mezunu. Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde yüksek lisansını tamamlayan Metin, İstanbul Üniversitesinde doktora eğitimine devam ediyor. Blockchain ile tanışıp Bitcoin ve kripto paralara hayran olan Metin, en katı savunucularından biri haline gelerek yeni teknoloji hakkında okumayı, yazmayı ve konuşmayı seviyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar