Yükleniyor...

Usta Analist Tether’in (USDT) Çökeceğini Söyledi! Peki, Bitcoin’e Etkisi Ne Olabilir?

Tether (USDT), 1

usta analist tether in usdt cokecegini soyledi peki bitcoin e etkisi ne olabilir 2

Tether (USDT), 1: 1 oranında dolar tarafından desteklenen bir stablecoin’dir. Ana firmaya göre USDT, değer açısından ABD Doları ile her zaman 1’e 1 oranını koruyacak, ancak Tether yıllar boyunca, özellikle de desteklenen dijital varlıkla ilgili iddiaları nedeniyle muazzam miktarda eleştiri aldı. Dolar ve başarısız denetim girişimleri bu eleştirilerin ana kaynağı oldu.

Tether (USDT) Tartışmaları

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

2017 yılında şirket, yaklaşık 31 milyon dolar değerinde USDT’sinin hacklendiği için bir hard fork yapılması gerektiği iddia etti. En büyük skandal, Tether ve Bitfinex’in 850 milyon dolarlık devasa bir zararı gizlemekle suçlandığı zaman oldu. İddiaya göre Bitfinex, eksik boşluğu kapatmak için Tether’den 700 milyon dolar değerinde bir kredi aldı.

Şaşırtıcı bir şekilde Tether, fiilen 1: 1 oranında dolara sabitlenmediğini kabul etti. Bu temelde, Tether’in her zaman %100 “bir şey” tarafından desteklendiğini, ancak desteklenen şeyin yalnızca ABD doları olmadığı anlamına gelir.

Factor Report’un yazarı ve yayıncısı usta analist Peter Brandt, kısa süre önce Tether’in “gerçekleşmesi beklenen bir kaza” olduğunu söyledi ve Tether büyük bir çöküş yaşayacağını belirtti.

Tether Çökerse Bitcoin’e Ne Olabilir?

Tether en son düşüşe geçtiğinde Bitcoin gerçekten yükseldi, neden? Buradaki fikir, Tether’in çökmesinin Bitcoin ve diğer kriptoları otomatik olarak yukarı iteceğidir, çünkü insanlar Tether’den başka bir varlığa geçiyor. Esasen insanlar, ‘stabilcoin’den kurtulmak için en iyi alternatif olan Bitcoin satın alıyorlar.

Kısa vadede, USDT’nin düşüşü aslında o kadar da korkunç olmayabilir, ancak uzun vadede, diğer sabit paralar halihazırda geliştirildiği ve var olduğu için kripto piyasası üzerinde kesinlikle önemli bir etkisi olacaktır.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x