VNX Exchange ve Blok Zinciri Projesi • Coinkolik
Yükleniyor...

VNX Exchange ve Blok Zinciri Projesi

Lüksemburg merkezli bir ticaret platformu olan VNX Exchange ve Lüksemburg Üniversitesi arasında bir ortaklık anlaşması yapıldı.

VNX Exchange kripto para faaliyetleri

Lüksemburg merkezli bir ticaret platformu olan VNX Exchange ve Lüksemburg Üniversitesi arasında bir ortaklık anlaşması yapıldı. Yapılan ortaklığın amacı ise dijital varlıkların güvenliğini arttırmak.

VNX, 2017 yılında kurulmuş bir risk sermayesi ve ticaret platformu. İşbirliği kapsamında Lüksemburg Üniversitesi, VNX’in dijital varlıklar için daha yüksek bir ağ güvenliği projesinde yardımcı olacak. Kripto varlıkların muhafazasının yanı sıra döviz güvenliği içinde bir iş birliği söz konusu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ağ güvenlik uzmanı Dr. Radu State, blok zinciri üzerinde yer alan kripto varlıkların iyi takip edilmesi ve bunların güvenlik açıklarının tamamen kapatılması gerektiğini belirtti. Güvenlik açıkları hem yatırımların azalmasına hemde kullanıcıların mağdur olmasına sebebiyet veriyor.

VNX kurucusu ve CEO’su Alexander Tkachenko ise yaptığı açıklamada: “Dijital varlıkları temsil eden belirteçlerin şeffaf olması ve güvenli olması gerekiyor. Bu sebeple platformumuzu güvence altına alabilecek küresel çapta bir siber güvenlik ağı projesi üzerinde çalışıyoruz. Blok zinciri teknolojisinin finans sektörüne katkısının çok yüksek olacağına inancımız tam olduğu için bu projeyi yapmayı hedefliyoruz.”

Ekim ayında, Lüksemburg’da faaliyet gösteren bir kripto para borsası olan Bitstamp, Belçika merkezli bir yatırım şirketi olan NXMH tarafından alınmıştı. Bu borsanın en önemli özelliği ise Avrupa’da faaliyet gösteren ilk tam yasal kripto para borsası olmasıydı.

Haziran ayında ise ülkemizde de faaliyet gösteren Hollandalı banka kurulu olan ING Bank, kripto paralar ile ilgili detaylı bir araştırma yapmıştı. Yapılan araştırmada ise en az kripto yatırımı olan ülkelerin başında Lüksemburg geliyor. Bu ülkede yaşayan insanların çoğu ise mali ve banka danışmanlarına güvendiği için bu yatırımlardan uzak duruyorlar. Yine de ülkede yasal olarak faaliyet gösteren bir kripto borsasının olması oldukça ilginç.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x