Yükleniyor...

Worldcoin’in lansmanına rağmen AI ticaret hacmi düşük kaldı!

Kripto veri platformu Kaiko tarafından yayımlanan rapora göre, Worldcoin lansmanına rağmen yapay zeka token'larına olan ilgi artış göstermedi.

yapay zeka haberi

Kripto veri platformu Kaiko tarafından yayımlanan rapora göre, Worldcoin lansmanına rağmen yapay zeka token’larına olan ilgi artış göstermedi.

Temmuz ayının sonunda lansman gerçekleştiren popüler yapay zeka projesi Worldcoin, kullanıcılarda ve kripto yatırımcısında bir heyecan yaratmıştı. Yapay zeka sektörü ve kripto paralar bazındaki bu hareketlilik, ilgili coin’lerin fiyatını da yukarı çekmişti. Ancak, piyasanın rotasını aşağıya çevirmesi ve lansman etkisinin kısa süreli olması, birçok veriyi eski değerine getirdi.

Yapay zeka token’larına olan ilgi giderek azalıyor

Kaiko’nun paylaşmış olduğu veriler ışığında, yapay zeka temalı token’ların işlem hacmi, geçtiğimiz ay boyunca istikrarlı bir şekilde arttı. İlgili token’ların işlem hacmi, Temmuz ayının sonundan Ağustos ayının sonuna kadar 570 milyon dolardan 870 milyon dolara yükseldi. Ancak, 7 milyar doları aştığı 2023 yılının başından bu yana önemli ölçüde düşüş gösterdi.

Kaiko’dan bir analist olan Dessislava Ianeva, öncelikle küresel risk duyarlılığındaki değişiklik nedeniyle yapay zeka projelerine olan ilginin Temmuz ayında azalmaya başladığını belirtti. Worldcoin hariç en büyük beş yapay zeka token’ının açık pozisyon değerleri, Şubat ayında 170 milyon dolarken Ağustos ayında 60 milyon doları gördü.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x