Yükleniyor...

Xiaomi Blockchain Tabanlı Sanal Karakterler İçin Patent Aldı

Akıllı telefon denildiğinde akla ilk gelen şirketlerden biri olan Xiaomi, orijinal dijital karakterlerin üretimi için blockchain teknolojisini kullanan bir patent başvurusunda bulundu.

Xiaomi Blockchain

Akıllı telefon denildiğinde akla ilk gelen şirketlerden biri olan Xiaomi, orijinal dijital karakterlerin üretimi için blockchain teknolojisini kullanan bir patent başvurusunda bulundu.

Çin merkezli veri teknoloji şirketi Tianyancha‘ya göre, Sanal Karakter İşleme Metodu, Cihaz ve Depolama Ortamı adlı patent geçtiğimiz ocak ayında duyurulmuştu. Şirket kısa süre içinde bahsi geçen bu patenti almak için çalışmalara başladığını belirtti.

Xiaomi Blockchain Teknolojisine Ağırlık Verecek

Blockchain verimli özellikleri ve merkeziyetsiz doğası sayesinde birçok şirketin yeni ürün tasarımlarında yer almaya başlıyor. Yapılan açıklamaya göre patentte yer alan farklı gen dizilim teknolojisi ile farklı görüntülere sahip sanal karakterler üretilebiliyor.

Xiaomi Blockchain

Dünyanın en büyük akıllı telefon ve teknoloji şirketlerinden biri olan Xiaomi, sanal karakterler oluşturmayı kolaylaştırmak için blockchain teknolojisinin nasıl kullanılacağını şöyle açıklıyor:

Blockchain teknolojisinin şeffaflık ve merkeziyetsizlik özelliklerinin kombinasyonu, sanal karakterlerin benzersiz, kopyalanamaz ve yok edilemez olmasını sağlamak için kullanılacak.

Şirketin bu teknolojiyi metaverse alanında da kullanması muhtemel gözüküyor. Ancak şimdilik bu konuya ilişkin resmi bir açıklama yapılmadı. Açıklama geldiğinde sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Son olarak bu hamlenin Xiaomi’nin kripto para dünyasına ilk adımı olmadığını da belirtelim. Şirket, 2018 yılında Crypto Rabbits isimli token koleksiyonunu kullanıcılarının beğenisine sunmuştu. Ancak proje başarısız olunca terk edildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner