XRP'den 11 yıl sonra gelen başarı! • Coinkolik
Yükleniyor...

XRP’den 11 yıl sonra gelen başarı!

XRP Ledger yeni bir tarihi rekora ulaşarak 83 milyon bloğu aştı.

XRP Ledger

XRP Ledger yeni bir tarihi rekora ulaşarak 83 milyon bloğu aştı. Bu yeni başarı, XRPL’nin ilk çıkış yılından bu yana gelen en yüksek veri olmuş oldu.

11 yıl sonra gelen başarı

XRPL’nin son başarısı, başlangıcından 11 yıl sonra geldi ve çeşitli kullanım durumları için düşük maliyetli ve hızlı işlemler sunan izinsiz blokzincirinin hızlı büyümesini ve gelişmesini göstermiş oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

En önde gelen XRPL zinciri araştırmacılarından biri olan XRPScan ise bu başarıyı ilk kez vurguladı. X’te yakın zamanda yayınlanan bir gönderide, araştırmacının arkasındaki ekip XRPL’nin 5 Ekim’de bu kilometre taşına ulaştığını doğruladı. Zincir üzerindeki veriler, defter kapanışının tam olarak 03:52’de (UTC) gerçekleştiğini teyit etti.

83 milyonuncu defter kapanışı, ağın 21 Ağustos’ta 82 milyon eşiğine ulaşmasından birkaç hafta sonra gerçekleşti. Bu da XRP Ledger’ın altı hafta içinde 1 milyon blok ve 27 Mayıs’tan bu yana 3 milyon blok işlediğini göstermiş oldu.

XRPScan’den alınan veriler ayrıca, ağın 83 milyon kilometre taşını geçtikten yalnızca 24 saat sonra 25.273 blok daha işleyerek şu anda 83.025.273 bloğa sahip olduğunu ortaya koydu.

Ayrıca, XRPScan verileri ağın mevcut blokta 39 bin 716 ödemeyle 283 bin 278 işlemi tamamladığını gösterdi. Bu kayda değer büyüme oranının, ekosistemdeki gelişmelerin devam ettiği bir ortamda XRPL’ye yönelik artan ilgiye bağlanabileceği kaydedildi.

XRPL’nin son başarısını bir bağlama oturtmak gerekirse, XRPL’den üç yıl önce başlayan Bitcoin ağında şu anda yalnızca 810 bin 859 blok bulunuyor. İlginç bir şekilde, XRP Ledger 810 bin 859 bloğa 2013 yılında, piyasaya sürüldükten sadece bir yıl sonra ulaştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x