XRP davasında çıkan karar Ripple'ı sevindirdi • Coinkolik
Yükleniyor...

XRP davasında çıkan karar Ripple’ı sevindirdi

ABD'li yargıç, Ripple Labs'e karşı SEC davasının bazı iddialar üzerine yargılanabileceğini söyledi.

XRP ripple

ABD’li yargıç, Ripple Labs’e karşı SEC davasının bazı iddialar üzerine yargılanabileceğini söyledi.

ABD Bölge Hakimi Analisa Torres alınan bir karara göre, Ripple Labs Inc.’in XRP dijital token’ının kurumsal satışının, kayıt dışı yatırım sözleşmelerinin teklifini ve satışını oluşturduğu için federal yasayı ihlal ettiğini söyledi.

SEC, Ripple davasından eli boş döndü

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ripple, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ripple Labs aleyhine 2020 yılına kadar uzanan bir davada, Yargıç Analisa Torres 13 Temmuz’da Amerika Birleşik Devletleri New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesi’nde XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını belirterek şirket lehine karar verdi.

Yargıç Torres, 13 Temmuz’da dosyalanan belgelere göre, Ripple Labs lehine özet bir karar vererek XRP’nin bir menkul kıymet token’ı olmadığını ilan etti.

inanilmaz ripple xrp tahmini kisa vadede 28 dolar uzun vadede ise

SEC davası, XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu ve bu nedenle ek düzenlemeler gerektirdiğini savunarak Ripple’ı XRP token’ları sunmayı durdurmaya zorlamaya çalıştı.

Cointelegraph tarafından görüntülenen mahkeme belgelerine göre şu ifadeler yer aldı:

“Davalıların Programatik Satışlar, Diğer Dağıtımlar ve Larsen ve Garlinghouse tarafından yapılan Satışlar ile ilgili olarak Özet Karar Talebi KABUL EDİLMİŞ ve Kurumsal Satışlar ile ilgili olarak REDDEDİLMİŞTİR.”

Ripple’a karşı yasal mücadele, Aralık 2020’de SEC’in Ripple’ın yanı sıra iki CEO’su Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’e karşı şirketin kayıtsız bir menkul kıymet teklifi yürüttüğü iddiasıyla dava açmasıyla başladı.

Geçtiğimiz üç yıl boyunca dava, “Hinman Belgeleri”nin yayınlanması ve Garlinghouse’un iddialarına karşı devam eden direniş de dahil olmak üzere dramatik dönüşlerden payını aldı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x