Yükleniyor...

XRP’nin Geçerli Para Birimi Olamayacağını Savundu

Google’ın Ripple'daki risk sermayesi yatırımına öncülük eden teknoloji girişimcisi, kripto varlık XRP hakkındaki görüşlerini bildirdi.

xrp ripple

Google’ın Ripple’daki risk sermayesi yatırımına öncülük eden teknoloji girişimcisi, kripto varlık XRP hakkındaki görüşlerini bildirdi. Digg’in kurucu ortağı Kevin Rose, TechCrunch ile yapılan yeni bir röportajda Ripple ile teknolojiyi kullanarak ödemeleri yönlendirmek için kurumsal ve yasal bir yol sunarak şirketleri blockchain teknolojisiyle rahatlatmanın mümkün olduğunu söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Rose, Google Ventures tarafından 2013 Ripple yatırımına öncülük etmiştii. Ünlü ismin Ripple’a yatırdığı miktar belirtilmemişti.

Para Transferi ve XRP

Kripto para birimi XRP’ye gelince, Rose uzun vadede geçerli bir para birimi olarak ortaya çıkacağından şüphelendiğini söylüyor. Bunun yerine, Ripple’ın uzun süredir dijital varlıkların küresel havalelerini çözmek için kullanmayı planladığını söylüyor. Rose, şunları söylüyor:

“Ripple [XRP] kullanım durumunu hiç para birimi olarak görmedim. Bunun bir kapasitede yerleşimi ele almanın bir yolu olarak kullanılacağını düşünüyorum.1

Ripple, 2018’in sonlarında ODL olarak adlandırılan likidite ürününü piyasaya sürdü. ODL, finansal kurumların paraları sınırlar arasında taşımasına yardımcı olmak için XRP’yi kullanıyor. Rose, kripto para biriminin sınır ötesi ödemeler dünyasında yaygın olarak kullanılacağına inandığını ifade ediyor.