Yükleniyor...

Yatırım Bankası Cowen, Dijital Varlık Birimini Duyurdu

ABD’li yatırım bankası Cowen, kurumsal müşteriler için ticaret ve saklama hizmetleri sunacak dijital varlık birimini duyurdu.

yatirim bankasi cowen dijital varlik birimini duyurdu t

ABD’li yatırım bankası Cowen, kurumsal müşteriler için ticaret ve saklama hizmetleri sunacak dijital varlık birimini duyurdu. 

New York merkezli Cowen, kurumsal müşterilere dijital varlık hizmetleri sunacak dijital varlık bölümü Cowen Digital LLC’y duyurdu. Birimi yönetecek olan Cowen Genel Müdürü Drew Forman konu hakkında şunları söyledi:

“Önemli bir ilk hamle avantajına sahip olacağız. Daha çevik girişimci kültürü, bankayı daha büyük rakiplere karşı avantajlı hale getiriyor.”

Forman ayrıca bankanın halihazırda Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Solana (SOL) ve USD Coin (USDC) dahil olmak üzere yaklaşık 16 kripto varlıkla işlem yaptığını ve yüzlerce müşteriye sahip olduğunu söyledi.

Cowen, geleneksel bankacılık ile kripto varlık piyasasının son entegrasyonlarından birini temsil ediyor. Geçtiğimiz günlerde aktardığımız üzere ABD’li bankacılık devi Goldman Sachs da tezgah üstü (OTC) kripto işlemi gerçekleştiren ilk büyük banka olmuştu. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x