Yükleniyor...

yearn.finance (YFI), Bitcoin’in (BTC) Fiyat Rekorunu Zorladı

Yearn.

yearn finance yfi bitcoin btc rekorunu zorladi

Yearn.finance (YFI), dün tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Popüler DeFi kripto para birimi 19 bin 500 dolara çıkarak, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine çok yaklaştı. YFI, bu rekoru kıramasa da önemli bir başarı elde etmiş oldu.

Kripto para birimi daha sonra ufak bir gerileme yaşadı. Yazının yazıldığı sırada YFI, son 24 saatte %25 oranında artışla 19 bin 54 dolardan işlem görüyordu. Daha önce de bildirdiğimiz gibi YFI, geçtiğimiz hafta da 16 bin dolara çıkarak yatırımcılarını sevindirmişti. YFI daha sonra geri çekilmiş ve 14 bin civarlarında işlem görmeye başlamıştı.

YFI Neden Yükselişe Geçti?

Aave, dün UMA’nın yanı sıra YFI’ı da listelemeye başladı. Bu listeleme iki kripto para birimi için de yükselişi tetikledi. Bunun yanı sıra YFI’da yaşanan yeni anlaşmalar ve projeler de popüler DeFi kripto para biriminin fiyat olarak artış göstermesini sağladı.

YFI, yakın vadede takdir edilemeyecek olsa da, varlığın uzun vadeli görünümü neye benziyor? Alex Krüger’e göre kripto para birimi için uzun vadeli bir boğa rallisi oluşumu var. yearn.finance geliştiricisi Andre Cronje kısa süre önce FTX ekibi ve FTX ve Alameda Research CEO’su Sam Bankman Fried ile birlikte çalıştığını belirtti. Krüger, birlikte çalışan bu iki kişinin -yani Cronje ve Bankman Fried- FTX destekli bir proje olan YFI ve Serum (SRM) için “uzun vadeli kazananlar” olacak bir reçete sunacağını düşünüyor.

https://twitter.com/krugermacro/status/1299349017806213120?s=20

Krüger, şu ifadeleri kullanıyor:

“Andre ve Sam şu anda kriptodaki en büyük iki Alpha kaynağı. $ YFI ve $ SRM’nin uzun vadeli kazananlar olacağına bahse girerim.”

Coingape’de yer alan bir yazıya göre Yearn.finance, DeFi çiftçiliğinde en yüksek getiriyi elde etmeyi amaçlayan en iyi likidite havuzunu sunuyor. YFI haftalardır yükseliş eğilimi gösteriyor ve şimdi 18 bin doları da aştı. Aave’ye Yearn.finance’ın eklenmesi havuza büyük bir destek sağlıyor. Bu günlük ölçekte %30 kazanç kaydediyor.

Token, Yearn.finance tarafından USD Coin ve Tether gibi stablecoin depozitolarından getiri elde edilebilecek bir araç olarak kullanılıyor. Bu getiriler yatırımcılar için o kadar cazip hale geldi ki, yüz milyonlarca kişi Yearn.finance protokolüne aktarıldı. Mevduattaki bu artış, Yearn.finance ekosisteminin değerinin temsilcisi olan YFI’nin değerinde bir artışa yol açtı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner