Anasayfa Altcoinler Yılın Başından Bu Yana EOS Ağında Beş Kritik Güvenlik Açığı Bulundu

Yılın Başından Bu Yana EOS Ağında Beş Kritik Güvenlik Açığı Bulundu

Dördüncü en büyük kripto para birimi EOS’un geliştirilmesinden sorumlu olan şirket EOS.io, yılın başından bu yana ağda bulunan beş kritik güvenlik açığı için para ödülü verdi. EOS.io’nun verdiği para ödülleri güvenlik açıklarının bildirilmek üzere kullanıldığı HackerOne platformundan görülebiliyor.

EOS Ödül Olarak Şimdiye Kadar 50.750 Dolar Ödeme Yaptı

10 Ocak’ta EOS.io tarafından platformdaki beş beyaz şapkalı bilgisayar korsanına 40.750 dolar ödül verildi. Ertesi gün başka bir beyaz şapkalı bilgisayar korsanına ise 10.000 dolar ödül verildi. Geriye kalan güvenlik açıkları tespitlerine yapılan ödül ödemeleri de 10.000 dolara eşit. Kripto para birimi Tron’un arkasındaki şirket olan Tron Vakfı da Ocak ayında dört beyaz şapkalı bilgisayar korsanına para ödülü verdi. Güvenlik açıkları bildirimlerine Tron Vakfı’nın verdiği toplam para ödülü ise 22.700 dolar.

2019’un başından bu yana sadece kripto para ağlarında değil birçok kripto şirketinde de güvenlik açıklarının bulunduğu keşfedildi. Güvenlik açığı bulunan kripto şirketleri arasında Coinbase ve Cobinhood gibi şirketler yer alıyor. Tespit edilen güvenlik açıklarının bazılarının ayrıntıları halka açık olarak paylaşılmadı. Geçtiğimiz yıl Aralık ayında 2018 yılı boyunca HackerOne’ı kullanarak güvenlik araştırması yapan beyaz şapkalı bilgisayar korsanlarına ödül olarak toplamda 878.000 dolar verildi. Toplam para ödülünün yüzde 60’ı EOS.io tarafından yapıldı. Çin kısa bir süre önce hükümetin sponsorluğunda en büyük kripto para birimlerinin sıralamasını açıkladı. Raporda EOS en üst sırada yer alırken, Bitcoin 15. sırada yer aldı.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Halil Sarıhttps://www.coinkolik.com
Bitcoin (BTC) sevdalısı, fanı, savunucusu ve yatırımcısı. Blockchain teknolojisine de ilgili Coinkolik editörü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları