Anasayfa Altcoin Haberleri Yılın Başından Bu Yana EOS Ağında Beş Kritik Güvenlik Açığı Bulundu

Yılın Başından Bu Yana EOS Ağında Beş Kritik Güvenlik Açığı Bulundu

ABONE OL:google-news

Dördüncü en büyük kripto para birimi EOS’un geliştirilmesinden sorumlu olan şirket EOS.io, yılın başından bu yana ağda bulunan beş kritik güvenlik açığı için para ödülü verdi. EOS.io’nun verdiği para ödülleri güvenlik açıklarının bildirilmek üzere kullanıldığı HackerOne platformundan görülebiliyor.

EOS Ödül Olarak Şimdiye Kadar 50.750 Dolar Ödeme Yaptı

10 Ocak’ta EOS.io tarafından platformdaki beş beyaz şapkalı bilgisayar korsanına 40.750 dolar ödül verildi. Ertesi gün başka bir beyaz şapkalı bilgisayar korsanına ise 10.000 dolar ödül verildi. Geriye kalan güvenlik açıkları tespitlerine yapılan ödül ödemeleri de 10.000 dolara eşit. Kripto para birimi Tron’un arkasındaki şirket olan Tron Vakfı da Ocak ayında dört beyaz şapkalı bilgisayar korsanına para ödülü verdi. Güvenlik açıkları bildirimlerine Tron Vakfı’nın verdiği toplam para ödülü ise 22.700 dolar.

2019’un başından bu yana sadece kripto para ağlarında değil birçok kripto şirketinde de güvenlik açıklarının bulunduğu keşfedildi. Güvenlik açığı bulunan kripto şirketleri arasında Coinbase ve Cobinhood gibi şirketler yer alıyor. Tespit edilen güvenlik açıklarının bazılarının ayrıntıları halka açık olarak paylaşılmadı. Geçtiğimiz yıl Aralık ayında 2018 yılı boyunca HackerOne’ı kullanarak güvenlik araştırması yapan beyaz şapkalı bilgisayar korsanlarına ödül olarak toplamda 878.000 dolar verildi. Toplam para ödülünün yüzde 60’ı EOS.io tarafından yapıldı. Çin kısa bir süre önce hükümetin sponsorluğunda en büyük kripto para birimlerinin sıralamasını açıkladı. Raporda EOS en üst sırada yer alırken, Bitcoin 15. sırada yer aldı.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

919BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,487TakipçilerTakip Et
585AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar