Yükleniyor...

1.4 Milyar Dolar Değerinde Devasa Bitcoin İşlemi

4 Mart'ta Bitcoin (BTC) ağında 1.

Bitcoin BTC 1

4 Mart’ta Bitcoin (BTC) ağında 1.4 milyar dolar değerinde yeni bir “balina” işlemi gerçekleştirildi. Bu rakam, tüm ağda gerçekleştirilen günlük işlem değerinin yarısına, hatta daha yavaş günlerde tüm işlem değerine eşit ve Ocak ayından bu yana gerçekleşen ilk büyük işlemi temsil ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bu işlemi diğer büyük işlemlerden farklı kılan şey ise taşınan paraların ByteTree izleme aracı tarafından kaydedilmesi ve balina hareketlerini takip eden sosyal medya botları tarafından bildirilmemesi.

Bitcoin İşlemi

Taşınan paraların borsalara ait büyük ölçekli cüzdanlar arasındaki dahili bir transfer olması söz konusu.

Son 24 saat içinde Bitcoin ağında toplamda yaklaşık 1.5 milyar dolar değerinde işlem gerçekleştirilirken, ağdaki günlük ulaşılan en yüksek işlem değeri 2019’un Temmuz ayında 4.1 milyar dolarla görüldü.

Büyük işlemler genellikle zincirleme faaliyetlerin piyasa hareketlerinden önce gelmesi nedeniyle piyasadaki duygu değişikliğini işaret edebilir. Bununla birlikte, bu işlemlerden bazıları fonların yeni bir soğuk cüzdana tek seferlik transferini temsil etmektedir ki Bitfinex yakın zamanda bu şekilde büyük ölçekli bir işlem gerçekleştirdi.

Hareket eden fonların haberleri Bitcoin’in 9 bin doların altına düştüğü, yön ve başka bir ralli aradığı bir zamanda geliyor. Ağdaki aktivitenin artması genelde ciddi bir fiyat hareketinden önce görülür.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x