1980'lerin Oyunu Blockchain Temelli Olarak Geri Dönüyor • Coinkolik
Yükleniyor...

1980’lerin Oyunu Blockchain Temelli Olarak Geri Dönüyor

Microsoft, büyük oyun geliştiricisi Eidos ve Fabled Lands, 1980'lerin en çok satan ‘gamebook'larını  (okuyucunun seçimler yaparak hikayeye katılmasını sağlayan oyunlar) temel alan bir blockchain kart oyunu geliştiriyor.

blockchain temelli oyun

Microsoft, büyük oyun geliştiricisi Eidos ve Fabled Lands, 1980’lerin en çok satan ‘gamebook’larını  (okuyucunun seçimler yaparak hikayeye katılmasını sağlayan oyunlar) temel alan bir blockchain kart oyunu geliştiriyor. Yeni kart oyunu, 1980’lerde Jamie Thomson ve Mark Smith tarafından yazılan “The Way of the Tiger” adlı kitaba dayanacak. Oyunun adı “Ölüm Arenası” olacak ve oyuncular orijinal gamebook serisinin özellikleri ile fantezi temalı kart savaşlarında savaşacaklar.

Thomson aynı zamanda blockchain teknolojisini kullanmaya karar verdi, çünkü geleneksel bir video oyunundan daha iyi bir başarı elde edilebileceğini söylüyor. Thomson, “Diziyi bir bilgisayar oyunu biçiminde yeniden başlatacaktık ama bu yeni teknoloji (blockchain) daha mantıklıydı. The Gathering Magic oynamayı hayal edin ama bir karta sahip olup olmadığınızı sadece siz bileceksiniz. Veya bir öğenin veya becerinin sadece 100 baskısı olduğunu söylersek, gerçekten sadece 100 baskının olduğunu biliyorsunuz” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Şirket, oyun içi varlıkların sahipliğini sağlamak için işletmeler ve tedarik zinciri yönetimi ile ilişkilendirilmiş olan jetonları (NFT) kullanmayı planlıyor. Thomson, Vechain, kartları ve oyun içi eşyaları “tüm kripto işleriyle uğraşmadan” oluşturmaya izin verecek.

BLOCKCHAIN UYGULAMALARI POPÜLERLİK KAZANIYOR

Oyun içi varlıkların token olması, büyüyen bir trend olarak görünmektedir. Cointelegraph’ın Kasım ayı sonlarında bildirildiği gibi, Blockchain oyunu F1 Delta Time – dünyaca ünlü yarış serisi Formula 1 tarafından lisanslı – F1 otomobil markalı NFT’lerin bir açık artırması ile düzenledi.

Başka bir yerde, Ethereum (ETH) temelli ticari kart oyunu Gods Unchained, oyun geliştiricisi Blizzard’ı içeren bir sansür skandalının ardından, günlük yaklaşık bir milyon NFT transferinin yarısına ulaştığı CryptoKitties’i geride bıraktı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x