27 Eylül Kripto Para Borsa Analizi • Coinkolik
Yükleniyor...

27 Eylül Kripto Para Borsa Analizi

Birkaç gündür 1-2 jeton ve coinin dışında büyük hareketlilik söz konusu değil.

27 eylul piyasa analizi

Birkaç gündür 1-2 jeton ve coinin dışında büyük hareketlilik söz konusu değil. Pazara genel olarak baktığımızda XRP’nin yükselişinin yanı sıra bugünde Bitcoin Cash’in büyük bir yükselişi söz konusu. Bir ICO yatırım şirketi olan Satis Group ise 2019 yılında dijital para hacminin %50 oranında artacağını düşünüyor.

Bazı ülkelerde ise olumlu ve olumsuz değişiklikler yaşanmakta. Malezya, Türkiye, Venezüella, İsviçre gibi ülkelerde güzel gelişmeler yaşansa da ABD kanadında olumlu bir gelişme söz konusu değil.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Teknoloji devi şirketler ise kripto paralara karşı olan agresifliğini bir kenara bırakmış durumda. Google, ABD ve Japonya’da borsaların reklam yasağını kısmen de olsa kaldırdı.

Bitcoin

Kripto paraların atasından beklenen çıkış hala daha gelmedi. 6,583 dolar seviyesine kadar çıkılsa da herkesin beklediği 6,600 seviyeleri hala daha gelmedi. Şuanda değeri 6,500 dolar ve güne %0,25 lik bir düşüş işe başladı. Bitcoin’de ayılar ve boğalar arasında bir denge söz konusu.

6,300 seviyesinin altı ayılara yararken 6,600 dolar seviyesi ise boğalara yaramakta. Tavsiyemiz ise uzun dönemli yatırımcı iseniz stop pozisyonunuzu 5,900 dolar seviyesinde tutmanız.

Ethereum

200 doların üzerinde tutunmaya devam etse de üstü şuanda pek mümkün değil. Piyasada durgunluğun olması ve yatırımcının diğer coinlere yönelmesi sebebiyle Ethereum güne sadece %1,7’lik bir yükseliş ile başladı. Net değeri ise 219 dolar.

XRP

%4’lük bir düşüş ile başlayan en iyi 3. coin olan XRP’nin değeri 0,52 dolar seviyesinde. Şuanda yakın olan seviye 0,50 doların üstü. Eğer bir kırılma gerçekleşirse 0,45 çok uzak bir değer değil.

Bitcoin Cash

XRP’nin geçenlerde yaşadığı yükselişi şuanda Bitcoin Cash yaşamakta. %29’luk bir artış gösteren coinin değeri ise 576 dolar. Desteğin gelmesi durumunda 600 hiçte uzak bir değer değil. Bazı uzmanlar ise bugünlük artışın doygunluk seviyesine yakın olduğunu ve 600 seviyesinin şimdilik uzak bir ihtimal olduğunu belirtiyor.

Litecoin

Litecoin’in reel değeri 50 $ ile 65 $ arasında. Şuan ki değeri ise 62 dolar. 60’ın üzerinde olması iyi bir durumken gerekli desteğin gelmemesi durumunda 55 seviyelerini zorlaması da muhtemel. İlk 10 coin arasında ki en çok değer kazanan ikinci coin durumunda.

Diğer yandan bazı uzmanlar kısa bir süre sonra düşüş trendinin de başlayacağını belirtmekte.

Dash

Dash’in değerinde büyük çaplı bir artış söz konusu değil. Şuanda ki değeri 188 dolar olsa da 200 dolar olması uzak bir ihtimal. 130 ile 224 dolar arasında bir sınırda bulunan coinin bu bantta ki harcanan sürenin artması durumunda aşağıya doğru hareket edeceği ön görülmekte.

Boğalar ise Dash’i destekleme taraftarı gibi ve 160 dolar üzerinde tutmayı hedefliyorlar. Yatırımcılara tavsiyemiz ise 175 dolara yakın bir seviyede stop koymaları.

Genel olarak baktığımız göze çarpan tek kripto para Bitcoin Cash. Tabi ki bu anlık bir yükseliş ve şuanda piyasada boğalar ve ayılar dengede. Muhtemelen borsa önümüzde ki ayda bu şekilde devam edecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x