Yükleniyor...

Bitcoin 31 bin dolara ışık yaktı! BTC, XRP, ETH, SOL, MATIC fiyat analizi

Bitcoin pozitif seyrini yukarı yönlü sürdürürken, hedef hedefi olan 31 bin dolara da ışık yaktı.

Golden bitcoin standing on electrical circuit

Bitcoin pozitif seyrini yukarı yönlü sürdürürken, hedef hedefi olan 31 bin dolara da ışık yaktı. Kısa vadeli de olsa çift dip formasyonu görülmesi beklenen BTC’de yatırımcıların ümitli olduğu kaydedildi.

Popüler kripto para birimleri BTC, XRP, ETH, SOL, MATIC fiyat analiz ve tahminleri sizler için derledik…

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Yukarı yönlü 20 günlük üssel hareketli ortalama (26 bin 903 dolar) ve pozitif bölgedeki göreceli güç endeksi (RSI), boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Önümüzdeki süreçte yatırımcılar bir kez daha 28 bin 143 dolardaki genel direnci aşmaya çalışacak.

Bu seviyenin üzerinde bir kapanış, hedef hedefi 31 bin 486 dolar olan kısa vadeli bir çift dip formasyonunu tamamlayacaktır.

Bu olumlu tahmin, fiyatın bir kez daha genel dirençten aşağı dönmesi ve 20 günlük EMA’nın altına düşmesi durumunda ise geçersiz olacaktır. Bu da fiyatı 26 bin dolara çekebilir. BTC/USDT çifti daha sonra bir süre daha 24.800 dolar ile 28.143 dolar arasında konsolide olmaya devam edebilir.

Ripple (XRP) fiyat analizi

Alıcılar 29 Eylül’de XRP’yi simetrik üçgen formasyonunun 0,54 dolar üzerine itti ve ardından fiyatın üçgene geri çekilme girişimleri engellendi.

Bundan sonra 0,56 dolar seviyesindeki genel direnç aşılmaya çalışılacak. Eğer başarılı olursa, bu yeni bir yükseliş trendinin başlangıcını işaret edecektir. XRP/USDT çifti daha sonra 0,66 dolardan formasyona doğru yolculuğuna başlayabilir.

Tersine, fiyat 0,56 dolardan düşer ve yükseliş trendi çizgisinin altına inerse, bu da pariteyi birkaç gün daha 0,56 dolar ile 0,41 dolar arasında tutabilir.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

20 günlük EMA (bin 640 dolar) düzleşiyor ve RSI orta noktaya yakın, bu da arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Fiyat mevcut seviyeden yukarı dönerse, boğalar yine bin 746 dolardaki engelin üstesinden gelmeye çalışacak. Eğer bunu başarabilirlerse, ETH/USDT çifti çift dip formasyonunu tamamlayacak ve bin 961 dolarlık bir hedefe sahip olacaktır.

Öte yandan, fiyat düşmeye devam eder ve hareketli ortalamaların altına inerse, paritenin bin 531 ila bin 746 dolar aralığında kalış süresini bir süre daha uzatabileceğini gösterecektir.

Solana (SOL) fiyat analizi

Solana 14 ila 27,12 dolar arasında geniş bir aralıkta dalgalanıyor. Son birkaç gündeki fiyat hareketleri potansiyel bir ters baş ve omuz formasyonunun oluşmasına neden oldu.

Eğer fiyat yükselir ve boyun çizgisinin üzerine çıkarsa, SOL/USDT çifti 27,12 dolara ve nihayetinde formasyon hedefi olan 32,81 dolara doğru bir yükseliş deneyebilir.

Aşağı yönde izlenmesi gereken kritik destek 20 günlük EMA’dır (20,95 dolar). Fiyatın bu seviyenin altına düşmesi boğaların pes ettiğini gösterecektir. Bu da 17,33 dolara kadar olası bir düşüş için kapıları açabilir.

Polygon (MATIC) fiyat analizi

MATIC fiyatı 0,60 dolarlık genel direncin üzerine çıkmaya çalışıyor. Bunu başarırsa, sürekli bir toparlanmanın başlangıcını işaret edecektir. MATIC/USDT çifti daha sonra 0,70 dolara kadar yükselebilir.

Bu varsayımın aksine, fiyat düşer ve 20 günlük EMA’nın altına inerse, ayıların daha yüksek seviyelerde aktif olduğunu gösterecektir. Parite daha sonra 0,49 dolarlık önemli desteği yeniden test edebilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x