Yükleniyor...

Aave (AAVE) Kurucusunun Twitter Yasağı Kaldırıldı

Aave'nin (AAVE) kurucusu Stani Kulechov'un Twitter yasağı 15 saat sonra kaldırıldı.

kulechov

Aave’nin (AAVE) kurucusu Stani Kulechov’un Twitter yasağı 15 saat sonra kaldırıldı.

Kulechov, geçtiğimiz gün Twitter’ın geçici CEO’su olabileceğini söylemiş ve ardından da hesabı askıya alınmıştı. Twitter yönetimi Kulechov’un bu şakasını pek hoş karşılamadı.

15 saatlik kısıtlamanın ardından Kulechov’un Twitter hesabı tekrar aktif edildi. Aave CEO’sunun ilk tweet’i “Twitter’ın geçici CEO’su olarak geri döndüm” şeklinde oldu.

Kulechov, “Elon Musk, Twitter’ın düzenlenmemiş küresel bir şehir merkezi olması gerektiğine inandığı söyledi ve Twitter uzun süredir ifade özgürlüğünün “hakemi” olmaktan gurur duyuyor” dedi. Ancak ona göre durum böyle olsaydı, Twitter merkezi bir güç tarafından değil aynı zamanda halkın kontrol ettiği bir yapı olurdu.

Kulechov, Twitter’da yaşanan bu sıkıntılar sebebiyle Lens Protocol isimli merkeziyetsiz bir sosyal medya ekosistemi kurdu.

“Bir kullanıcının içeriği üzerinde tam mülkiyete sahip olması gerekir. Bu, hiçbir merkezi varlığın onu sizden alamayacağı anlamına gelir. Lens tarafından desteklenen uygulamalarla, bir platformun politikasını beğenmiyorsanız, profilinizi başka bir yere taşıma şansına sahipsiniz”

Twitter’ın Kulechov’u yasaklama kararı, ifade özgürlüğü tartışmalarının öne çıktığı şu günlerde büyük tepki aldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner