Yükleniyor...

ABD Hazine Bakanlığı: G7 Ülkelerinden Kripto Para Düzenlemelerine Güçlü Destek

G7 ülkelerinden 7 maliye bakanı video konferans ile görüşme sağladı.

G7 event flags with map

G7 ülkelerinden 7 maliye bakanı video konferans ile görüşme sağladı. Bu görüşmelerde dijital para birimlerini düzenleme ihtiyacına güçlü destek verildi.

ABD Hazine Bakanlığından gelen açıklamaya göre G7 ülkeleri arasında kripto paralar tartışıldı. Kişisel adreslere ilişkin düzenleme iddiaları ile gündeme gelen ABD ve diğer ülkelerin bakanları kripto paraları konuştu. Bakanlar kripto paraların düzenlenmesi konusunda güçlü destek bildirdi.

Güçlü Bir Destek

Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanlığı, 7 Aralık tarihli basın açıklamasında, G7 ülkelerinin maliye bakanlarının yakın tarihli bir video konferans sırasında kripto para birimlerini düzenlemeye güçlü bir destek sunduğunu belirtti:

“Dijital para birimlerini düzenleme ihtiyacı konusunda G7 genelinde güçlü bir destek var. Bakanlar ve valiler, Ekim ayında yayınlanan dijital ödemelerle ilgili G7 ortak bildirisine desteklerini yinelediler.”

Giden ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin’in de dahil olduğu toplantıda, dijital varlıkların yasadışı kullanım durumlarını savuşturmaya değinildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner