Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri ABD ve Çin'in Anlaşmaya Varması Sonrası Bitcoin Düşüşe Geçti!

ABD ve Çin’in Anlaşmaya Varması Sonrası Bitcoin Düşüşe Geçti!

ABONE OL:google-news

ABD ve Çin arasındaki ticaret görüşmelerinin olumlu geçmesi sonrası Bitcoin fiyatı bugün düştü. Çin Ticaret Bakanlığı sözcüsü Gao Feng tarafından Pekin’de yapılan açıklamada Çin ve ABD’nin geçen iki haftadaki yapıcı görüşmelerin ardından ticaret anlaşmasında ilerleme kaydedildikçe tarifelerin kademeli olarak kaldırılması üzerinde anlaştıkları belirtildi. Anlaşmanın ilk aşamasında iki ülke arasındaki bir dizi tarife karşılıklı olarak kaldırılacak.

Söz konusu olumlu haber Bitcoin ve kripto para piyasasının düşüşe geçtiği zamanda geldi. Şimdiye kadar ticari belirsizlik riskten korunma ve potansiyel olarak değer saklayan bir kaynak olarak işlev gören üst kripto varlık Bitcoin fiyatının artmasına neden olmuştu.

Birkaç gün süren denemelerin ardından 9.500 dolar seviyesine doğru yükselen Bitcoin fiyatı bugün düşüşe geçti ve haberin hazırlandığı sırada son 24 saatte yüzde 1,65’lik kayıpla 9.200 seviyesinde işlem görüyor. Halen, Bitcoin piyasası Bakkt aracılığıyla yeni ABD doları yatırımları alıyor. Fakat genel olarak kripto para borsalarındaki ABD doları girişleri bireysel yatırımcı tarafında yavaşlamış durumda.

Şimdiye kadar Bitcoin fiyatlarını dünyadaki daha büyük ekonomik olaylar ve göstergelerle ilişkilendirmek zordu. Genel fikir birliği Bitcoin’in kaosa karşı korunma sağlayacağı yönünde. Ancak kısa vadede Bitcoin fiyatlarını etkileyen şey kripto para borsalarındaki genel aktivite. Son 24 saatte Bitcoin alım-satım faaliyetlerinde düşüş yaşandı ve toplam hacim 24 saat içinde 21 milyar dolara kadar geriledi.

ABD ve Çin arasında ticaret anlaşmaları görüşmeleri henüz birmiş değil ve bu görüşmeler kripto para piyasasında ciddi dalgalanmalara neden olabilir. ABD Başkanı Donald Trump ve Çinli mevkidaşı Xi Jinping arasında Aralık ayında yapılacak toplantı ile bir kez daha bir ticaret anlaşmasının gerçek boyutlarının tartışılmasına yol açacak.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar