ABD'den kripto dolandırıcılığına yönelik çağrı geldi! • Coinkolik
Yükleniyor...

ABD’den kripto dolandırıcılığına yönelik çağrı geldi!

ABD'nin Vermont eyaleti mali düzenleme kurumu, sosyal medya sitelerinde giderek artan kripto dolandırıcılığına karşı uyardı.

abd

ABD’nin Vermont eyaleti mali düzenleme kurumu, sosyal medya sitelerinde giderek artan kripto dolandırıcılığına karşı uyardı.

ABD’nin Vermont eyaleti mali düzenleme kurumu olan Vermont Mali Düzenleme Departmanı (DFR), vatandaşları popüler sosyal medya siteleri üzerinden artan kripto yatırım dolandırıcılığına karşı uyardı. Kripto para piyasasının hareketlenmesiyle birlikte daha da artan illegal olaylar hakkında, birçok kurum ve yetkili isim uyarı mesajları yayınlıyor.

hırsızlık

ABD devlet kurumunun uyarıları artıyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

25 Haziran’da 74 yaşındaki Naum Lantsman, hayatında biriktirdiği 340.000 doları Instagram ve Telegram üzerinden düzenlenen bir kripto para dolandırıcılığına kaptırdı. DFR, Vermonters’ın kripto para birimini kullanırken veya kripto para birimine yatırım yaparken son derece dikkatli ve dikkatli olması gerektiğini vurgulayarak, olaya atıfta bulundu.

Instagram , Federal Ticaret Komisyonu (FTC) tarafından da geçerli olan, kripto dolandırıcılığına bağlı en iyi platform olarak derecelendirildi . Kripto dolandırıcısıyla ilk teması Instagram üzerinden oldu ve burada SpireBit’ten kripto para birimleriyle uğraşan uluslararası bir finans komisyoncusu olduğunu iddia eden bir gönderiyle karşılaştı.

Son zamanlarda giderek artan kripto hırsızlıklarına yönelik uyarılar gecikmedi. DFR, yatırımcıları popüler sosyal medya platformları üzerinden artan kripto yatırım dolandırıcılığına karşı uyarı metinleri yayınlamaya devam ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x