Yükleniyor...

ABD’li Milletvekilleri Bir Bankanın Kripto Para Sorumlusu Olmasını Öneriyor

Bir grup Kuzey Dakota eyaleti milletvekili, eyaletteki devlet tarafından işletilen bir bankanın kripto para sorumlusu olmasına izin vermeyi önerdi

abd kripto para

Bir grup Kuzey Dakota eyaleti milletvekili, eyaletteki devlet tarafından işletilen bir bankanın kripto para sorumlusu olmasına izin vermeyi önerdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bank of North Dakota, Amerika Birleşik Devletleri’nde türünün tek finansal kuruluşudur ve ilk olarak 1919’da kurulmuştur. 11 Ocak’ta tanıtılan House Bill No. 1267 metnine göre, “Bank of North Dakota dijital para birimi için saklama hizmetleri sağlayabilir ve bir dijital para birimi değişimi uygulayabilir.” Yine de, mevzuat aynı zamanda Banka’yı Ağustos 2022’den önce bir fizibilite raporu hazırlamaya çağırdığından, anahtar kelime bu durumda belki olabilir.

Mevzuatta şu belirtiliyor:

“2021-22 ara döneminde, Kuzey Dakota Bankası, dijital para saklama hizmetleri sağlamanın ve bir dijital para borsası uygulamanın fizibilitesini ve istenebilirliğini inceleyecektir. 1 Ağustos 2022’den önce Banka, yasama yönetiminin bilgi teknolojisi komitesine çalışmanın sonucunu bildirecektir.”

Karar, eyalet hükümetlerinin kendi yetki alanlarındaki bankacılık kurumlarının kripto para ile ilgili hizmetleri benimsemesine izin vermeye çalıştıklarına işaret ettiği için dikkate değer.

Geçen yıl, ABD Para Birimi Denetleyici Ofisi, federal olarak yetkilendirilmiş bankalara kripto para saklama görevlileri olarak hizmet verme yeteneği veren bir kılavuz yayınlamıştı. O zamanki Mali İşler Sorumlusu Brian Brooks, “Bu görüş, bankaların müşterilerinin en değerli varlıklarını koruma ihtiyaçlarını karşılamaya devam edebileceğini açıklığa kavuşturuyor ki bugün on milyonlarca Amerikalının varlıkları içinde kripto para birimi de var” demişti.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x