Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri ABD'li Milletvekilleri Bir Bankanın Kripto Para Sorumlusu Olmasını Öneriyor

ABD’li Milletvekilleri Bir Bankanın Kripto Para Sorumlusu Olmasını Öneriyor

ABONE OL:google-news

Bir grup Kuzey Dakota eyaleti milletvekili, eyaletteki devlet tarafından işletilen bir bankanın kripto para sorumlusu olmasına izin vermeyi önerdi.

Bank of North Dakota, Amerika Birleşik Devletleri’nde türünün tek finansal kuruluşudur ve ilk olarak 1919’da kurulmuştur. 11 Ocak’ta tanıtılan House Bill No. 1267 metnine göre, “Bank of North Dakota dijital para birimi için saklama hizmetleri sağlayabilir ve bir dijital para birimi değişimi uygulayabilir.” Yine de, mevzuat aynı zamanda Banka’yı Ağustos 2022’den önce bir fizibilite raporu hazırlamaya çağırdığından, anahtar kelime bu durumda belki olabilir.

Mevzuatta şu belirtiliyor:

“2021-22 ara döneminde, Kuzey Dakota Bankası, dijital para saklama hizmetleri sağlamanın ve bir dijital para borsası uygulamanın fizibilitesini ve istenebilirliğini inceleyecektir. 1 Ağustos 2022’den önce Banka, yasama yönetiminin bilgi teknolojisi komitesine çalışmanın sonucunu bildirecektir.”

Karar, eyalet hükümetlerinin kendi yetki alanlarındaki bankacılık kurumlarının kripto para ile ilgili hizmetleri benimsemesine izin vermeye çalıştıklarına işaret ettiği için dikkate değer.

Geçen yıl, ABD Para Birimi Denetleyici Ofisi, federal olarak yetkilendirilmiş bankalara kripto para saklama görevlileri olarak hizmet verme yeteneği veren bir kılavuz yayınlamıştı. O zamanki Mali İşler Sorumlusu Brian Brooks, “Bu görüş, bankaların müşterilerinin en değerli varlıklarını koruma ihtiyaçlarını karşılamaya devam edebileceğini açıklığa kavuşturuyor ki bugün on milyonlarca Amerikalının varlıkları içinde kripto para birimi de var” demişti.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakThe Block
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar