ABD'li Yetkililer, Sam Bankman-Fried'ı Sorgulamak için Ülkeye Getirmek İstiyor
Yükleniyor...

ABD’li Yetkililer, Sam Bankman-Fried’ı Sorgulamak için Ülkeye Getirmek İstiyor

ABD'li yetkililer, iflas eden FTX'in eski CEO'su Sam Bankman-Fried'ı sorgulama maksadıyla ülkeye getirmek istiyor.

abdli yetkililer

ABD’li yetkililer, iflas eden FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried’ı sorgulama maksadıyla ülkeye getirmek istiyor.

Konuya aşina olan kaynaklara göre ABD’li ve Bahamalı yetkililer, Sam Bankman-Fried’ın sorgulanmak için ABD’ye getirilmesi olasılığını tartışıyor.

ABD’li Yetkililer, SBF’yi Sorgulamak İstiyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İki ülkenin yetkilileri, FTX’in çöküşünün ardından SBF’yi hedef almış durumda. SBF, Bahamalı yetkililerle işbirliği yaptığını ifade etmişti.

SBF ve avukatı, konuyla ilgili yorum yapmış değil. Benzer bir biçimde Washington’daki ABD Adalet Bakanlığı temsilcisi de yorum yapmaktan kaçındı.

FTX’in çöküşünün ardından hem ABD’li hem de Bahamalı yetkililer konuyla ilgili soruşturma başlattı. SBF, Twitter üzerinden FTX müşterilerinden defalarca özür diledi.

SBF, işlerin bu şekilde gitmesinden ötürü şoka uğradığını, durumu tam olarak anladıktan sonra konuyla ilgili daha fazla ayrıntı paylaşmak istediğini dile getirdi.

SBF son olarak, 7 Kasım itibariyle FTX US’ın müşterilerin fonlarını karşılamaya yetecek kadar parası olduğunu söyledi. Hatırlanacağı gibi SBF, FTX çöküşünün FTX US ile bir alakası olmadığını, ABD’deki müşterilerin fonlarının güvende olduğunu söylemişti. İflas başvurusunda FTX US’ın da yer alması, SBF’ye olan tepkilerin katlanarak artmasına neden olmuştu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x