Yükleniyor...
Sponsored

ABD’nin En Eski Bankası BNY Mellon, Kripto Hizmetini Başlatıyor

Amerika Birleşik Devletleri'nin en eski bankası BNY Mellon, müşterilerinin kripto paralarını almaya başlayacağını duyurdu.

ABDnin En Eski Bankasi BNY Mellon Kripto Hizmetini Baslatiyor

Amerika Birleşik Devletleri’nin en eski bankası BNY Mellon, müşterilerinin kripto paralarını almaya başlayacağını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

BNY Mellon, bu haftadan itibaren müşterilerin Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) almaya başlamak için New York’un mali düzenleyicisinin onayını aldı. Bu hareket, geleneksel bankalar için önemli bir kilometre taşını temsil ediyor. Ayrıca, dijital varlıkların meşru bir pazar ve yeni bir iş kaynağı olarak giderek daha fazla kabul görmesine ön ayak oluyor.

BNY Mellon, Kripto Varlıkları Saklayacak

ABD’nin en eski bankalarından BNY Mellon, kripto hizmetlerini başlatıyor. Banka, geleneksel yatırımların yanı sıra dijital varlıkları koruyan ilk büyük ABD bankası olacağını söyledi.

Banka, bu varlıklara erişmek ve bunları aktarmak için gereken anahtarları depolayacak ve fon yöneticilerine hisse senedi, tahvil, emtia ve diğer varlık portföyleri için sunduğu dijital para birimlerinde aynı defter tutma hizmetlerini sağlayacak.

BNY Mellon’un başkanı ve CEO’su Robin Vince yaptığı açıklamada, konuyla ilgili şunu söyledi:

“Finans sektörünü ileriye taşımaya yardımcı olmaktan heyecan duyuyoruz”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x