Yükleniyor...

Abrdn, Digital Exchange Archax’ın Hissedarı Oldu

İngiltere'nin en büyük varlık yönetim şirketlerinden Abrdn, İngiltere'de tek regülasyonlara uygun borsa olan Archax'tan hisse satın aldı.

Abrdn Digital Exchange Archaxin En Buyuk Harici Hissedari Oldu

İngiltere’nin en büyük varlık yönetim şirketlerinden Abrdn, İngiltere’de tek regülasyonlara uygun borsa olan Archax‘tan hisse satın aldı.

Geleneksel finanstaki varlık yöneticileri, dijital varlık piyasasından yararlanmanın yollarını arıyorlar. Archax, yaptığı açıklamada Edinburgh, İskoçya merkezli şirketin şu anda şirketin en büyük dış hissedarı olduğunu aktardı. Abrdn, hissenin boyutunu söylemeyi veya ederinin ne kadar olduğunu paylaşmayı reddetti.

Abrdn, Archax Hissesiyle Hizmet Ağını Genişletecek

İngiltere’nin en büyük varlık yönetimi şirketlerinden biri olan Abrdn, İngiltere’nin ilk ve tek dijital menkul kıymetler borsası Archax’tan hisse aldı.

Dijital yatırım pazarının büyümesinin kripto para birimlerinden çok daha fazlasını barındırdığını söyleyen Abrdn CEO’su Stephen Bird, hisse satışı sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Archax, finansın yeni büyüyebileceği alan olan dijital ve tokenize edilmiş menkul kıymetlerin kullanımı açısından İngiltere’nin en umut veren kurumu.”

464 milyar İngiliz sterlini (yaklaşık olarak 564 milyar dolar) varlığı bulunan Abrdn, yatırımcıların Archax’ı dijital menkul kıymetlerdeki yatırım fırsatlarına bir yol olarak kullanmasını ve geleneksel varlıkların tokenizasyonuyla beraber mevcut teklifleri yeni bir şekilde sunmasını beklediğini söyledi.

Archax, geleneksel finans alanında, ancak kripto varlıklara ilgi gösteren kurumsal yatırımcılar için blok zincir tabanlı varlıklara erişim hizmeti vermeyi amaçlıyor. Ağustos 2020’de İngiltere’nin Mali Davranış Otoritesinden (FCA) bu alanda hizmet verebilme adına kayıt aldı ve bunu yapmak için dijitalleştirilmiş menkul kıymetler sunan ilk borsa olma özelliğini taşıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x