Yükleniyor...

Adam Back’ten İddialara Cevap: Satoshi Nakamoto Değilim

Önemli girişimcilerden, Blockstream’in Genel Müdürü Adam Back, gerçek Bitcoin (BTC) yaratıcısı olabileceğine dair söylentilere cevap verdi.

adam back satoshi

Önemli girişimcilerden, Blockstream’in Genel Müdürü Adam Back, gerçek Bitcoin (BTC) yaratıcısı olabileceğine dair söylentilere cevap verdi. Adam Back, Bitcoin’in ilk günlerinde gizemli Satoshi Nakamoto ile e-posta yoluyla konuşan insanlardan birisi olarak bilinmektedir. Bununla birlikte, kripto topluluğundaki bazı insanlar, Back’in Satoshi Nakamoto olarak ortaya çıkan ve Bitcoin’i dünyaya sunan kişi olduğuna inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Reddit’te çıkan bir video bu teoriyle ilgili birkaç şey anlatıyor. Adam Back ise Twitter’da, BTC yaratıcısı olmadığını söyleyerek bu mesajı ele aldı. Back, şu ifadeleri kullandı:

“Reddit’teki son video bunu iddia etmesine rağmen Satoshi değilim. Bazı faktörler ve zamanlama şüpheli görünebilir fakat bunlar sadece tesadüf.”

Yine de, bir röportaj sırasında Adam Back, Satoshi’nin Bitcoin topluluğunda bazı sorunlar yaratabileceğinden anonim kalmasının daha iyi olacağını belirtti çünkü insanların çoğunluğu yetkililere itaat etmeye ve rehberlik etmeye alışkın. Bu, Satoshi ve Back’in gerçek kimliği hakkında daha fazla spekülasyon yapmak için bolca alan bırakıyor.