Yükleniyor...

Akaryakıt Şirketi Aytemiz’den Metaverse Hamlesi

Yerli akaryakıt şirketi Aytemiz, popüler metaverse projesi Decentraland (MANA) üzerinde dünyadaki ilk akaryakıt istasyonunu açtı.

Akaryakit Sirketi Aytemizden Metaverse Hamlesi1

Yerli akaryakıt şirketi Aytemiz, popüler metaverse projesi Decentraland (MANA) üzerinde dünyadaki ilk akaryakıt istasyonunu açtı.

Akaryakıt şirketi, metaverse teknolojisiyle hayata geçirdiği istasyon için MetaFuel adını tercih etti. Şirket tarafından yapılan basın açıklamasına göre, Decentraland’teki ilk akaryakıt istasyonunda çeşitli hizmetler verilecek. İstasyon içeriğinde, Aytemiz Vaay, Self Servis, Motorcu Dostu İstasyon, elektrikli araç şarj noktaları gibi ürünler yer alıyor.

Aytemiz, Decentraland Üzerinden Metaverse Hizmetini Başlattı

Türkiye’de hizmetlerini kesintisiz bir şekilde devam ettiren akaryakıt şirketi Aytemiz, metaverse teknolojisine de kapılarını açtı.

Yaşanan bu teknolojik gelişmeyi şirket basın aracılığıyla duyurdu. Basın açıklamasında, Decentraland evrenindeki akaryakıt istasyonunun ziyaretçilere açıldığı yer aldı. Ayrıca şirket, tüm kullanıcılarına yeni ve eğlenceli bir istasyon deneyimi sunmayı amaçlıyor.

Şirketin genel müdürü Çağdaş Demirağ, dünyadaki ilk metaverse Aytemiz istasyonu hakkında konuştu. Demirağ, metaverse evreninin ilk akaryakıt istasyonunu, ayda 280 bin kişinin ziyaret ettiği Dragon City tema parkının yanına kurduklarını aktardı.

Basın açıklamasında Demirağ, ayrıca şunları söyledi;

“Özellikle erişimi kolay ve eğlenceli bu yeni sanal deneyimin herkesin çok ilgisini çekeceğini düşünüyoruz. Bu yeni sanal dünyanın, e-ticaret de dahil, tüm ticareti yeniden değiştireceğini öngörüyoruz. Önümüzdeki dönemde market ve akaryakıt alışverişlerimizi çok daha kişiselleştirilmiş deneyimlerle gerçekleştirmek mümkün olacak. Metaverse evreninde yer alan dünyanın ilk akaryakıt markası olarak geleceğe kendimizi bugünden hazırlıyor, sunacağımız deneyimlerle rekabette ön plana çıkmak istiyoruz. Bu tür teknoloji odaklı projelerin gençlerin daha fazla ilgisini çekeceğini düşünüyoruz. Geleceği sahiplenen farklı projelerle sektörümüze öncülük etmeyi hedefliyoruz.”

MetaFuel adını koydukları bu metaverse akaryakıt istasyonu, teknoloji meraklılarının ilgisini çekecek gibi görünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner