Yükleniyor...

Alex Gurevich: Bitcoin Her Geçen Gün Dijital Altına Dönüşüyor

Yahoo Finance’ta finansal analizler ve değerlendirmeler yapan matematik profesörü ve eski JP Morgan yöneticisi Alex Gurevich, Bitcoin’in her geçen gün altının dijital versiyonu olmaya yaklaştığı görüşünde.

Bitcoin Dijital Altın

Yahoo Finance’ta finansal analizler ve değerlendirmeler yapan matematik profesörü ve eski JP Morgan yöneticisi Alex Gurevich, Bitcoin’in her geçen gün altının dijital versiyonu olmaya yaklaştığı görüşünde.

Gurevich’in Bitcoin için yaptığı değerlendirme şu şekilde:

Altcoin’lerde görülen iniş çıkışlara ve fork düşüncelerine rağmen zaman Bitcoin’in lehine işliyor. Bitcoin, ortadan kaybolmadığı her geçen gün için dijital altın olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Değerli metallar tarih boyunca değişim aracı olarak kullanıldılar. Çünkü kolayca oksitlenmiyor ve uzun süre değerlerini koruyabiliyorlar. Bitcoin’de de bu özellikler mevcut.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Altın, değerli metaller arasında hem en kullanılanı hem de en nadir bulunanı değil, ancak Gurevich’e göre yüz yıllardır altın ortalamayı tutturmayı başardı. Bir yandan para birimi olabilecek kadar yaygın diğer yandan da fiyatını belirleyen bir madencilik faaliyeti söz konusu. Bu avantajları elinde bulunduran altın rekabet ettiği birimleri geçmeyi başardı ve bunun sonucunda dünya çapında geçerlilik kazandı. Gurevich, Bitcoin’in likit değer saklama aracı olarak gelişimini sürdüreceğine inanıyor.

Gurevich, değerlendirmesine şu şekilde devam ediyor:

Bitcoin ticaretinde bir ikilem oluştu. Bitcoin bir balon ya da balon değil, ancak tarihinde büyük “patlamalar” yaşandı. Her büyük düzeltmeden sonra dengelediğinde altın olma sıfatına daha çok yaklaşıyor.

Apple’ın kurucularından Steve Wozniak da Gurevich’le aynı şekilde düşünüyor. Wozniak verdiği bir demeçte Bitcoin’in “tek saf dijital altın” olduğunu ifade ederek iddialı bir çıkış yapmıştı. Wozniak, Bitcoin’le çalışılabilmesi için iş modellerinin değişmesi gerektiğini de sözlerine eklemişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x