Yükleniyor...

Alt Koin Mi, Alt Coin mi? Altcoin Nasıl Yazılır?

Günlük hayatta en çok kullanılan kelimelerden birisi de altcoin.

altcoin

Günlük hayatta en çok kullanılan kelimelerden birisi de altcoin. Farkında olmadan birçok cümle içinde kullanılan altcoin kelimesi yine fark etmeden doğru veya yanlış bir şekilde yazılabiliyor. Peki, alt coin mi, alt coin mi?

Altcoin terimi, Bitcoin dışındaki tüm kripto para birimlerini ifade eder. 2021 itibariyle 14.000’den fazla kripto para birimi var. CoinMarketCap’e göre, altcoinler 2021’de toplam kripto para piyasasının yaklaşık %60’ını oluşturuyordu.

Ana altcoin türlerinden bazıları, madencilik tabanlı kripto para birimleri, sabit paralar, güvenlik tokenleri ve hizmet tokenlerini içerir. Altcoinler, teknoloji ile birlikte kullanım gelişmeye devam ettikçe gelecekte Bitcoin dışında yalnızca madencilik tabanlı kripto para birimlerini içerebilir. Solana ve Binance Coin, 2021 itibariyle piyasa değerine göre en büyük altcoinler arasındaydı.

Alt Koin Mi, Alt Coin mi?

“Altcoin”, “alternative” ve “coin” kelimelerinin birleşimidir ve Bitcoin’e tüm alternatifleri içerir. Bitcoin ve altcoinler için temel çerçeve benzerdir. Böylece, eşler arası sistemler gibi veya aynı anda büyük miktarda veri ve işlemi işleyebilen dev bir bilgisayar gibi kod ve işlev paylaşırlar. Bazı durumlarda altcoinler, dijital işlemler için ucuz bir yöntem haline gelerek bir sonraki Bitcoin olmayı da hedefliyor.

Altcoin kelimesi bitişik yazılmaktadır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner