Yükleniyor...

Amber Group, Çalkantılı Piyasa ile Mücadele Ediyor

Kripto ticaret platformu Amber Group, yatırımcılardan 100 milyon dolar talep ettiği için şirket değerlemesi 3 milyar dolara düştü.

Amber Group Calkantili Piyasa ile Mucadele Ediyor

Kripto ticaret platformu Amber Group, yatırımcılardan 100 milyon dolar talep ettiği için şirket değerlemesi 3 milyar dolara düştü.

Kripto ayı piyasasının etkileri kurumsal şirketleri vurmaya devam ediyor. Sektörde hizmet veren şirketler, piyasanın sert koşullarına karşın ayakta kalabilmek için yoğun mesai harcıyor. Özellikle kripto para borsalarının likidite sorunları ve yatırım şirketlerinin işten çıkarmaları yoğun gündem oldu. Çalkantılı piyasa koşullarının bir diğer etkisi de şirketlerin arkasında duran yatırımcıların geri çekilmesi oldu. Son olarak Amber Group, yatırım talep ettiği için değer kaybı yaşadı.

Amber Group, Değerlemesini 3 Milyar Dolara Düşürdü

Kripto para ticaret hizmeti veren Amber Group, şirket değerlemesinin düşüş yönlü hareket etmesiyle karşı karşıya kaldı.

Bloomberg’in haberine göre, şirket daha önce ulaştığı 3 milyar dolar değerleme ile 100 milyon dolarlık bir yatırım fonu talep ediyor. Şirket, geçtiğimiz günlerde çalışanlarının yüzde 10’unu işten çıkarmak zorunda kalmıştı. Singapur merkezli dijital şirket, değerlemesini 10 milyar dolara çıkarmak için emek harcadı. Ancak, kripto ayı piyasasının sert etkileri şirketin önüne engel çıkardı.

Şirket, 5 ila 8 milyar dolar arasında bir değerleme artışına ulaşmaya çalıştı. Ancak, çalkantılı piyasanın etkisiyle bu fonları gerçekleştirmeyi başaramadı.

Geçtiğimiz günlerde 200 milyon dolarlık bir fon toplayan şirket, bu sefer de 100 milyon dolarlık bir fon talebinde bulundu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x