Yükleniyor...

Amber Group Çalışanlarının Yüzde 10’unu İşten Çıkardı

İddiaya göre Amber Group'un, daha yüksek öncelikli rollere yönelmek için çalışanlarının yüzde 10'unu işten çıkardığı bildirdi.

Amber Group Calisanlarinin Yuzde 10unu Isten Cikardi

İddiaya göre Amber Group‘un, daha yüksek öncelikli rollere yönelmek için çalışanlarının yüzde 10’unu işten çıkardığı bildirdi.

Amber Group’taki işten çıkarmalar bu yıl başındaki 3 milyar dolarlık değerlemenin ardından geldi.

Amber Group Çalışan Sayısını Azaltmaya Gidiyor

Singapur merkezli dijital varlık şirketi Amber Group, geçtiğimiz günlerde düşüş eğilimindeki kripto para piyasası koşullarını gerekçe göstererek personel sayısını azalttı.

Kurucu ortak Tiantian Kullander‘in açıklamasına göre çalışan sayısı ayarlamaları üç ayda bir gerçekleştiğinden bu hamle yapıldı. Bunlara ek olarak bu yıl şirketteki işlerin yaklaşık yüzde 5 ila 10’unun kesildiğini aktardı.

amber group

Amber Group kurucu ortağı Tiantian Kullander‘in Bloomberg’e verdiği demeçte, işten çıkarmaların, birçok şirketin büyüme patlaması yaşadığı son boğa piyasasının ardından gelen düşüş sebebiyle yaşandığını söyledi.

Geçen yılki boğa döneminin ortasında, Amber Group, çalışanlarını 200-300’den yaklaşık 900 çalışana çıkardığı bildirildi. Bloomberg’in haberine göre Amber Group, bu yılın başlarında Temasek Holdings PTE ve diğerleri kaynaklı 200 milyon dolarlık bir artışın ardından 3 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaştı. Ardından şirket, Mayıs ayında şirket bu değerlemeyi 10 milyar dolara çıkarmak için ek fon bulmaya çalışmıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x