Yükleniyor...

Amber, Kripto Kışında Sıkı Giyinmeye Çalışıyor

Amber Group, kripto kriziyle boğuşurken farklı farklı küçülme adımları atıyor.

Amber Kripto Kisinda Siki Giyinmeye Calisiyor

Amber Group, kripto kriziyle boğuşurken farklı farklı küçülme adımları atıyor.

Sam Bankman-Fried‘in FTX kripto borsasının endüstride şok dalgaları yayan çöküşü sonrası, yatırımcılar ve şirketler finansal iyileşme için çalışmalar yapıyor. Destekçileri arasında Temasek Holdings Pte ve Sequoia China yer alan Amber, bu yılın başlarında yaklaşık 600 kişiyi işten çıkardı. 100 milyon dolarlık bir finansman turunu duraklattı ve spor anlaşması çılgınlığının parçası olan Chelsea FC ile sponsorluk sözleşmesini feshedeceğini duyurdu. Şimdi de çalışanlarını etkileyen ufak bir mali hamle yapıyor.

Amber, Kripto Kışında İkramiyeleri İptal Etti

Amber Group, bu yıl sektörü derinden etkileyen kripto krizlerinin etkilerinden uzak durmaya çalışırken personel ikramiyelerini iptal etti.

Yönetim ekibinden bazıları, piyasa net iyileşme işaretleri gösterene kadar maaşlarının tamamından veya bir kısmından vazgeçmeyi gönüllü olarak kabul etti.

Amber İcra Kurulu Başkanı Michael Wu, Bloomberg’e verdiği bir röportajda; ikramiyelerin iptal edildiğini ve yönetici maaşlarının azaltıldığını doğruladı ve firmanın maliyetleri düşürmeye devam edeceğini sözlerine ekledi.

Wu, konuyla ilgili şunları söyledi:

“FTX’in çöküşünden önce bile, potansiyel olarak uzun süreli bir kripto kışına hazırlanıyorduk. Şirket maliyetleri düşürüyor ve ne yazık ki bu yıl ikramiye olmayacak.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x